וגר עדני דגן עם אורנה אוסטפלד, ברמת השרון

במשך שנים רבות היה המאמן החדש של המועדון אישיות בלתי רצויה בו. גם תבוסה לרמלה בהופעת הבכורה לא הרסה את האופטימיות

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

במשך שנים רבות היה עדני דגן אישיות בלתי רצויה ברמת השרון. המריבות בינו לבין אורנה אוסטפלד, המאמנת הנצחית של הקבוצה, התחילו כשהדריך את אליצור חולון ונמשכו בתקופה הקצרה שלו באליצור רמלה. בעת כהונתו במכבי רמת חן דווקא חלה התקרבות, אבל במ.ס. אשדוד נולדה מריבה חדשה. לראות הערב (שני) את דגן על הקווים ברמת השרון לצד אוסטפלד כמנהלת מקצועית מרגיש כמו ימות המשיח. "וגר זאב עם כבש", כמאמר הנביא ישעיהו.

"הכסאח שלי עם עדני היה לפני 25 שנה. אחר כך הרבה שנים דיברתי אתו", מסבירה אוסטפלד, "כשהוא היה בצד של רמלה הוא לקח את הצד של רמלה וכשהיה באשדוד לקח את הצד של אשדוד, זה לא היה אישי. אני מתה עליו. אני לא חברה של מאמנים, אבל עם עדני יש לי יותר מהמשותף מאשר עם כל מאמן אחר. האג'נדה, הדרך, הרעיונות, על מי לכעוס, מתי לצרוח, מתי ללטף. הוא צבעוני ואני מתה עליו".

כל אותן שנים, למרות שניצח אותה ברוב הקרבות על תארים, השתוקק דגן להגיע לרמת השרון. ביום שלישי האחרון הגיע הטלפון המיוחל. אוסטפלד הציעה לדגן להתמנות למאמן במקום רובן נייברגר שפוטר. דגן לא חשב פעמיים לפני שהשיב בחיוב. "לא הייתי חוזר לליגה אם זה לא היה לרמת השרון", הוא מספר, "לפני העונה היו לי הצעות מקבוצות אחרות שלא לקחתי. להגיע לרמת השרון זה לא חלום שהתגשם, אבל זה מועדון חשוב בליגה. הייתי בכל הליגות; הניהול, התנאים והיחס פה זה אחד הדברים המדהימים".

דגן, הערב ברמת השרון. "יש פה הרבה עבודה, לא חשבתי שאנחנו הולכים לטיול"צילום: ספי מגריזו

הופעת הבכורה של דגן עם האדומות נופלת מול יריבה מיתולוגית, עבורן ועבורו — אליצור רמלה. האולם באורנים לא מזכיר את המפגשים בעבר; 200 אוהדים של רמת השרון עושים קצת רעש, 30 אוהדי רמלה שרים לכבוד השחקניות שלהן, המאמן וגם קצת נגד המאמן החדש של היריבה.

דגן מביא לרמת השרון את כל הטמפרמנט שלו. הוא מגיב על כל מהלך, נגד השופטים. "אתם לא שופטים, אתם אוהדים", הוא זורק לעברם במחצית הראשונה אחרי סל מריבאונד התקפה, שאושר למרות ששעון 24 השניות תם והכדור לא פגע בטבעת.
לעתים הוא גם מתרעם על מהלכי השחקניות שלו. "מה זה השוק הזה?!", שאל את הרכזת והקפטנית יעל אהרונוב. כל שחקנית שלוקחת זריקה מבחוץ לא במקום זוכה לנפנוף ידיים עצבני: "למה את לא חודרת". אבל דגן גם יודע ללטף. כל שחקניות שיורדת, גם בעקבות טעות שעשתה, מקבלת לחיצת ידיים ולפעמים הסבר.

האדרנלין החדש מספיק לרבע אחד, בו תמרה ג'יימס המנוסה קולעת 13 נקודות ומובילה את רמת השרון ליתרון 19–15. עד להפסקה הופכת רמלה ל־36–29 והמחצית השנייה כבר מתנהלת במעמד צד אחד, 83–60 לאורחות בסיום. דגן מבין שמצפה לו עבודה קשה. "קיבלתי משחק ראשון נגד קבוצה מצוינת. לא חשבתי שננצח, קיוויתי שניראה כמו במחצית הראשונה. הקבוצה לא בכושר שמתאים לשלב הזה של העונה. יש פה הרבה עבודה, לא חשבתי שאנחנו הולכים לטיול".

פעמיים בהיסטוריה הארוכה שלו הגיע דגן לקבוצה גדולה באמצע עונה וקסמים שעשה הובילו לתארים — דאבל בחולון ב־1995 ואליפות ברמלה ב־2000. הפעם הוא בונה בעיקר על העונה הבאה. "לא באתי בשביל לקחת אליפות אלא בשביל להישאר בליגה ולעשות את המירב. נראה מה יהיה בעונה הבאה". אוסטפלד בונה על הניסיון המשותף. "עדני מאמן טוב, יש לו הרבה ניסיון. יש לנו ביחד 24 תארים", היא מזכירה.

"אוסטפלד. "הכסאח שלי עם עדני היה לפני 25 שנה. אחר כך הרבה שנים דיברתי אתוצילום: ספי מגריזו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ