מכבי תל אביב הודיעה על עזיבת מינהלת הליגה

שמעון מזרחי התפטר מכל תפקידיו בארגון. "המטרה של פגיעה במכבי תל אביב מקדשת את כל האמצעים", נמסר מהצהובים, שטוענים כי הקבוצות הקטנות מנצלות לרעה את הרוב האוטומטי שיש להן בארגון

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמעון מזרחי
אריה ליבנת
אריה ליבנת

יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי הודיע היום (שני) לדירקטוריון מינהלת הליגה על פרישתו מתפקידיו בארגון. בכך החליטה מחזיקת גביע המדינה להחרים את כל הישיבות והפעילויות שמארגנת המינהלת, על אף שהיא תמשיך לשחק בליגת העל הפועלת תחת חסותה. ממכבי נמסר כי לא ימונה למזרחי מחליף.

במכתב שכתב לדירקטוריון, מביע מזרחי - שייצג את מכבי תל אביב במינהלת הליגה מאז הקמתה ב-2002 - תרעומת על תקנות והגבלות שקיבלה המינהלת בשנים האחרונות, אשר לטענתו לא קיימות באף ליגת כדורסל ברחבי העולם. לטענת מזרחי, מטרת ההחלטות הללו היא להקשות על פעילותה של מכבי בליגת העל ולהגבילה באופן לא הגון ובלתי ספורטיבי.

אזרח סוג ב'. טיילור רוצ'סטיצילום: ניר קידר

הקש ששבר את גב הגמל מבחינת מכבי הוא ההחלטה של ועדה מיוחדת מטעם המינהלת, אשר שמה לה כמטרה להגביל את כמות המתאזרחים החל מהעונה הבאה לשניים בקבוצה והחל מבעוד שנתיים לאחד בלבד. למכבי יש העונה - כמו בעונה שעברה - שלושה מתאזרחים. אם המלצת הוועדה תעבור בישיבת הדירקטוריון שמתקיימת כעת, היא תיאלץ מראש לוותר על אחד משחקניה לקראת העונה הבאה.

"המטרה של פגיעה במכבי תל אביב מקדשת את כל האמצעים. מינהלת הליגה מעוניינת לאמץ מגבלות חריגות נוספות בניגוד מוחלט לחוות דעתו של היועץ המשפטי של מינהלת הליגה ובניגוד לחוקי מדינת ישראל", טוען מזרחי, "ההצעה להפלות בין אזרחים ותיקים של המדינה לבין אזרחים ועולים חדשים המכונים (ללא כל בסיס, לדברי מזרחי; א"ל) מתאזרחים הופך את האחרונים למעין אזרחים סוג ב' ופוגע בזכויותיהם על לא עוול בכפם".

כמו כן, גורס מזרחי כי הקבוצות המכונות "קטנות" בשל היקף תקציבן - ואולי גם בשל הישגיהן הספורטיביים - השתלטו על הצבעות דירקטוריון המינהלת והן מנצלות לרעה את הרוב האוטומטי שיש להן כדי לקפח את זכויות קבוצות המיעוט - מכבי תל אביב והפועל ירושלים, ככל הנראה. מזרחי טוען כי אלו מנתבות את כספי המינהלת באופן לא פרופורציונלי ובלתי שוויוני מעל ומעבר למגיע להן, לפי כל מבחן סביר שהוא. לפיכך, הודיע מזרחי כי מכבי לא תיתן יד להתנהלות פסולה מעין זו, ולא תוכל לשאת באחריות האישית שעלולה להיות מוטלת על חברי הדירקטוריון נוכח קבלת ההחלטות ואופן ההתנהלות האמורים.

למרות היעדרו של מזרחי, קיבלה מינהלת הליגה את המלצת הוועדה על הגבלת כמות המתאזרחים והנחתה את יועצה המשפטי לשנות את התקנון. יו"ר המינהלת שמואל פרנקל ייפגש בימים הקרובים עם מזרחי וינסה לשכנע אותו לחזור לתפקידו. "עמדת המינהלת היא שמקומו של עו"ד שמעון מזרחי חייב להיות בדירקטוריון המינהלת. אנו מאמינים ומקווים שצעד זה אינו סוף פסוק", נכתב בהודעה הרשמית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ