דייויד פדרמן: "העונה הזו במקום הראשון מבחינת העונות הגרועות של מכבי תל אביב"

בעלי מכבי תל אביב ערך מסיבת עיתונאים בשל המצב הקשה בו מצויה הקבוצה ודיבר בפתיחות מרשימה: "הצוות המקצועי לא רצה את פרמאר אבל אנחנו הבעלים לחצנו, וטעינו"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דייויד פדרמן
דייויד פדרמןצילום: ניר קידר

דייויד פדרמן, מבעלי מכבי תל אביב, ערך הערב (שני) מסיבת עיתונאים בעקבות המצב הקשה בו מצויה הקבוצה. "ביקשתי את הפגישה הזו בגלל שאנחנו רוצים לפתח דיאלוג ודו-שיח עם התקשורת, שהרבה פעמים כותבת דברים לא מדויקים", פתח פדרמן את דבריו, "אתם כותבים הרבה דברים שהם המצאות. אנחנו רוצים להגיד לכם, בגובה העיניים, את הבעיות שלנו. לכן ביקשתי שפעם בחודש או שלושה חודשים או כמה שצריך, נקיים דו-שיח כדי שהציבור יבין מה קורה".

"אין ספק שהעונה הנוכחית היא קשה ולא מוצלחת", המשיך פדרמן, "יש לה מקום של כבוד ואולי העונה הזו במקום הראשון מבחינת העונות הגרועות של מכבי תל אביב. אנחנו מודעים לזה שעשינו טעויות קשות ועצם העובדה שאנחנו לא ביורוליג מדברת בעד עצמה. יש לנו עדיין אפשרות לזכות ביורוקאפ, בליגה ובגביע, אבל אי אפשר להסתיר את הטעויות או להסתתר מאחוריהן. ניסינו לתקן את מה שאפשר, אבל עכשיו אנחנו מנסים להסתכל על העונה הבאה כבר.

עוד לא נתקלתי בחיים העסקיים שלי ב-50 השנים האחרונות בבעלים שמשקיעים במשהו עשרות מיליוני דולרים ואדישים למה שקורה. אנחנו לא אדישים, אנחנו לא יכולים לישון בלילה. אבל זה ספורט. אני יכול להבין את אלה שלא אוהבים אותנו ושמחים מהמצב שנקלענו אליו. אנחנו נעשה הכול כדי לחזור לאן שצריך להיות. כולכם יודעים מה זו מכבי תל אביב בכדורסל".

פדרמן גם התייחס על הרכש והבנייה לעונה הנוכחית: "רוצ'סטי הוחתם כי הוא היה ברשימה של הצוות המקצועי, כמו גם יוגב אוחיון. כשהרשימה נסגרה מבחינתנו, התקשר אליי הבן שלי, דני, ואמר לי שג'ורדן פרמאר רוצה לבוא. זו היתה הפתעה בשבילנו. הצוות המקצועי אמר שרוצ'סטי ופארמר ביחד זו בעיה. חד משמעית. אנחנו כבעלים אמרנו שזה אטרקטיבי מאוד וניקח את הסיכון. לקחנו את הסיכון וטעינו. ניקולה, דני וגם אחרים בצוות המקצועי אמרו את זה. אבל אנחנו הבעלים אמרנו שאנחנו מוכנים להוסיף את הכסף כי זה יהיה אטרקטיבי לקהל".

על ההחתמה של גל מקל אמר פדרמן: "למעט המקרה שלו, שזה נכון שהוא נחת ודיבר יתי, אני דאגתי וידעתי שמוכנים להחתים אותו. אחרי שגמרתי אתו, הלכתי לקולגות שלי ואמרתי להם שזה סגור. זה המקרה היחיד שלא התאספנו, אלא אני נפגשתי עם גל וסגרתי את זה אתו".

וויצי'ץ'. "הקמפיין שנעשה כנגד ניקולה על ידי מספר אנשים הוא דבר שלא עושים"צילום: ניר קידר

"מה שנעשה לניקולה זה פשוט לא ייאמן", התייחס הבעלים לבחיקורת הרבה שהטוחה בוויצ'יץ', "לדני אולי יש מחשבות אחרות, אז הוא קם והלך. 90% מהדברים שנכתבו על ניקולה לא נכונים. בנושא של להביא את המאמן הנוכחי ניקולה לא היה מעורב. הוא אמר ברגע הראשון ש'אני לא רוצה להיות מעורב, אני כמעט קרוב משפחה שלו וגדלתי בבית של ההורים שלו ואני לא רוצה להיות מעורב'. עושים לניקולה עוול נורא וזה משפיע עליו. בכל חברה, ואני הייתי בחברות גדולות, תמיד יש קליקות, זה חלק מהחיים. גם במכבי אחד אומר ככה והשני אומר אחרת, אני מודה שעשיתי בחיים שלי דברים לא פחות חשובים ממה שאני עושה במכבי, אבל לא הייתי מושפע כמו אחרי הקטסטרופה בחיפה".

"יש לנו שני קודקודים: יש את אלי דריקס שהוא מנכ"ל שאחראי על כל מה שקורה בחברה, ובצד השני ניקולה אחראי על כל הצד המקצועי, על הקבוצה", הסביר פדרמן את חלוקת העבודה במועדון, "הקמפיין שנעשה כנגד ניקולה על ידי מספר אנשים הוא דבר שלא עושים. ללכת ולהוציא לכלוך דווקא על ניקולה, אולי כי הוא זר, זה לא נכון. ניקולה אחראי על כל מה שקשור לקבוצה ולצד המקצועי. הוא מרכז את כל העניינים בנוגע לשחקנים וכו' ואנחנו יושבים ומדברים אתו".

"לגבי ז'אן טבק, ההתרשמות שלי מהתקופה הקצרה שהוא נמצא פה היא שמדובר באדם באיכות גבוהה מאוד שמדבר בגובה העיניים, לא מסתיר מאפשר לנהל ויכוח ולמתוח ביקורת", אמר פדרמן על מאמם הקבוצה, "אני לא יכול להתעלם מהעובדה שיש לנו בעיה בתקופה האחרונה בצד המקצועי ואני לא רוצה להשתמש בקטע של פצועים או לא פצועים. מה שהיה בחיפה זו בושה, אבל גם אותה חמישייה או שמונה שחקנים ששיחקו לא יכולים להגיע למצב אליו הגיעו. האם אנחנו מספיק טובים? בכלל לא. אנחנו היום קבוצה שמתאימה לליגה הישראלית פחות או יותר, אנחנו לא ברמה שאנחנו צריכים להיות בה. לפני שהתחלנו לשחק ביורוקאפ, אמרתי בוא נביא את סופו. המאמן אמר לי שאם אני רוצה להביא אותו, שאחפש גם מאמן אחר. אמרתי שאם אני אביא את סופו ואני טועה, אז יהרגו אותנו. עזבתי את זה. טבק הוא אדם ברור מאוד.

הפסדנו השנה 5-6 מיליון דולר. מהשנה הבאה ההכנסות יהיו בין 50-70 מיליון יורו. אמרנו שלא ניתן את זה לקבוצות, אלא ניתן חלק מהכסף לקבוצות. את השאר ניתן למותג של היורוליג. לפני כן לא השקענו כלום במותג. אני לא רואה את עצמנו בארבע-חמש הקבוצות הראשונות ביורוליג כי יש לנו תקציב נמוך יותר משל ברצלונה, ריאל או צסק"א. מהעונה הבאה יש לנו אפשרות לשחק עוד שישה משחקים. נהיה חייבים להגדיל את התקציב. ברור לנו שיהיה לנו תקציב שונה מזה שהיה לנו קודם. אצלנו תקציב השחקנים הוא רק 50%-60%, בעוד שאצל שאר קבוצות הליגה הוא חלק גדול בהרבה. אצלנו תקציב השחקנים יגדל בעונה הבאה".

"משנה הבאה תהיה כמות משחקים גדולה יותר ולכן הגיוני שמחירי המינויים יהיו גבוהים יותר. יש אוהדים שמגיעים רק לאירופה ויש כאלה שמגיעים לאירופה ולמשחקים הגדולים בליגה ויש כאלה שמגיעים לכל משחק. בעונה הבאה אנחנו מדברים על למעלה מ-35 משחקים. היום מינוי לשער 11 לבחור צעיר עולה 1,250 כולל מע"מ. יש 2,000 איש שמשלמים מחירים יחסית גבוהים, אבל יש 6,400 שמשלמים בין 30-100 שקל למשחק. אני נפלתי עם השנה הנוכחית. היתה לי שיחה עם אוהדים משער 11, אני מבין טוב מאוד מה הם אומרים".

"אני לא הייתי עושה חלק מהדברים שפיני גרשון עשה, אבל זה פיני", התייחס פדרמן לסאגה מול פיני גרשון, "אני לא חושב שפיני מתכוון למשהו רע, אבל לפעמים אולי הוא לא חושב מספיק. אני זוכר שלפני הרבה שנים פיטרנו את צביקה שרף כי הוא אמר משהו, אבל במהלך השנים השתנינו, אנחנו יותר שקופים. דברים שנאמרו נגדנו, גם בנושאים של עובדים אחרים, הם מאוד לא מדויקים, לא נכונים, לא צודקים וגרמו עוול להרבה אנשים, כולל לי אישית.

כשחיפשנו מאמן שיחליף את גודס, לא האמנו איזה מאמנים היו מוכנים לבוא למכבי. כשאתה מחפש שחקן לשלושה חודשים, אז בהכרח תביא שחקן שאתה לא באמת רוצה. רוב השחקנים בקבוצות אחרות או שלא יסכימו לבוא רק לשלושה חודשים. היה שחקן אחד בתחילת העונה שביקש מיליון יורו וחצי ולפני כמה זמן אמר שהוא מוכן לבוא ב-20% ממה שרצה אז, אבל הוא לא היה בפוזיציה שאנחנו מחפשים. אי אפשר למצוא שחקן שיבוא לשלושה חודשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ