אריה ליבנת
אריה ליבנת

מזכ"ל פיב"א אירופה, קמיל נובאק, הודיע ביום חמישי במכתב ליו"ר איגוד הכדורסל בישראל, עמירם הלוי, כי נבחרת ישראל גברים הוצאה מהשתתפות בכל טורנירי פיב"א, לרבות אליפות אירופה בקיץ 2017 בו נקבעה ישראל כמארחת אחד הבתים בשלב הראשון.

נובאק שלח מכתב דומה לעוד 13 מדינות: ספרד, יוון,טורקיה, איטליה, רוסיה, ליטא, סרביה, קרואטיה, בוסניה הרצגובינה, מונטנגרו, מקדוניה, סלובניה ופולין. הסיבה להשעיה היא שיתוף הפעולה של אותן התאחדויות עם היורוליג, שמפעיל את היורוליג והיורוקאפ.

עמרי כספי בפעולה. יראה את היורובאסקט ב-2017 מהבית?צילום: מריאן סוסיץ'

האיגוד אמנם חתם על הסכם עם פיב"א והודיע כי ישלח קבוצות למפעל החדש, הצ'מפיונס ליג, וגם למפעל המשני שאמור לקום, אולם בפועל הוא מאפשר למכבי ת"א להמשיך לשחק ביורוליג ולהפועל ירושלים להופיע ביורוקאפ.

נובאק הסביר במכתבו כי פיב"א הגישה תלונה לנציבות האיחוד האירופי נגד היורוליג בטענה שהוא מדיר מדינות רבות באירופה וקובע את הנציגים בשני המפעלים שלו לא על בסיס ספורטיבי והוגן. נובאק הבהיר במכתבו להלוי כי על האיגוד להוכיח עד ה-20 בחודש שהוא לא פועל עם היורוליג, אחרת ההשעיה תהפוך לעובדה גמורה.

לתקשורת נמסרה הודעה מטעם האיגוד: "כל נבחרות ישראל ישחקו באליפויות אירופה השונות וכך גם הנבחרת הבוגרת באליפות אירופה 2017 בארץ. איגוד הכדורסל כפוף על פי תקנונו לפיבא ויפעל על פי הוראותיו על כל המשתמע מכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ