אריה ליבנת
אריה ליבנת

חמש קבוצות מליגת העל בכדורסל פנו היום (ראשון) לאיגוד הכדורסל בדרישה לפיזור דירקטוריון מינהלת הליגה והקמת מינהלת חדשה - "עם סמכויות וללא התערבות של נציגי הקבוצות ובעלי ניגוד עניינים, אלא ניהול תקין באמצעות הענקת רוב לנציגי הציבור". זאת בשל מה שהן מכנות "בעייתיות במבנה המינהלת וקושי בקבלת החלטות".

הקבוצות שפנו לאיגוד הן מכבי חיפה, הפועל חולון, מכבי קריית-גת, הפועל ירושלים ומכבי תל אביב. מכבי אשדוד תומכת אף היא בבקשה לאיגוד הכדורסל, אך סיבה ביורוקרטית מנעה ממנה להצטרף למכתב. המטרה של הקבוצות הינה להגדיל את הסמכות של יו"ר המנהלת. חברי הדירקטוריון ידונו בנושאים השונים ויתוו מדיניות, אולם היו"ר הוא שיקבל את ההחלטות, לרבות אלו השנויות במחלוקת כגון חלוקת כספים ושיטת משחקים.

בפנייתן כותבות הקבוצות: "מזה זמן רב מתנהל דיון בתוך מנהלת הליגה לגבי אופן קבלת ההחלטות, אך ללא כל הסכמות. במקביל לכך הוצגה סקירה נרחבת של חברת רואי החשבון "דלויט" שהוזמנה על ידי המנהלת המכהנת, ולפיה ישנו קונצנזוס בקרב המרואיינים הרבים כי קיימת בעייתיות במבנה המנהלת ובתהליכי קבלת ההחלטות, סדר העדיפויות וההחלטות המקצועיות.

"עוד קובע הדו"ח כי 'קיים קושי בקבלת ההחלטות, עיסוק רב בנושאים ארגוניים, חוסר יעילות ואי הסכמה בישיבות הדירקטוריון'. המסקנות הנוגעות למנגנוני קבלת ההחלטות כלל לא עלו וגם לא יעלו לדיון במנהלת הנוכחית, המעוניינת בעיקר בשרידותה ובשימור כוחה כפי שהוא כיום. לפיכך, אין מנוס מהקמת מנהלת ליגה חדשה, אשר תפעל באופן הוגן ואובייקטיבי, ומעל הכל תפעל לטובת הכדורסל הישראלי ואוהדיו הרבים".

לפני כשנה הודיע יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי לדירקטוריון מינהלת הליגה על פרישתו מתפקידיו בארגון. במכתב שכתב לדירקטוריון הביע מזרחי - שייצג את מכבי תל אביב במינהלת הליגה מאז הקמתה ב-2002 - תרעומת על תקנות והגבלות שקיבלה המינהלת בשנים האחרונות, אשר לטענתו לא קיימות באף ליגת כדורסל ברחבי העולם. לטענת מזרחי, מטרת ההחלטות הללו היא להקשות על פעילותה של מכבי בליגת העל ולהגבילה באופן לא הגון ובלתי ספורטיבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ