עודד קטש מונה למאמן נבחרת ישראל - כדורסל - הארץ

עודד קטש מונה למאמן נבחרת ישראל

איגוד הכדורסל הודיע על מינוי המאמן החדש לנבחרת במסיבת עיתונאים, בה הוענקה לקטש עוגה לכבוד יום הולדתו ה-43. קטש אמר כי הוא "מתרגש ומודע לחשיבות התפקיד", והודיע כי ירצה לאמן גם קבוצה במקביל: "מאמן צריך להיות בכושר כמו שחקן"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד קטש במסיבת העיתונאים
עודד קטש, במסיבת העיתונאים. "רוצה לבנות את הנבחרת לטווח ארוך"צילום: שרון בוקוב
אריה ליבנת
אריה ליבנת

כצפוי, איגוד הכדורסל הודיע היום (שלישי) על מינוי עודד קטש למאמן נבחרת ישראל, לארבע שנים. במהלך מסיבת העיתונאים הגיש לקטש מנהל הנבחרת, מוטי דניאל, עוגה לכבוד יום הולדתו ה-43. קטש אמר עם מינויו: "אני גם מתרגש וגם מודע למשמעות וחשיבות התפקיד. כאחד שעבר כל שלב בכדורסל הישראלי אני מודע להשפעת התפקיד וגם לחסרונות של הכדורסל הישראלי".

"היה לי חשוב לקבל את הנבחרת לארבע שנים כי אני לא מאמין שאפשר להצליח במיידי", אמר מאמן הנבחרת החדש. "אני רוצה לבנות את נבחרת ישראל לזמן ארוך. הצערת הנבחרת קורית באופן טבעי אבל הצערה לשם הצערה זו לא המטרה. ממוצע הגיל בנבחרת יירד אבל לא אכנס לשמות ספציפיים".

באנר ספורט

"ארצה לאמן קבוצה לצד נבחרת ישראל", הודיע קטש, והסביר כי "מאמן צריך להיות בכושר כמו שחקן. לטובת הנבחרת רצוי שיהיה מאמן פעיל כל השנה. לצערי יש פער בנבחרות בין הציפיות לתוצאות. אני בא מאמונה שאפשר לעשות שלם שעולה על סך חלקיו".

יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, אמר במסע"ת: "אנחנו מתחילים דרך חדשה שהיא המשך ושינוי - המשך העבודה באיגוד ושינוי בפרסונות. הסוגיה עם היורוליג היא לא רק ישראלית. מאמין שהיא תיפתר בחודש וחצי שנשאר. קשה לי להאמין שאגודה כמו מכבי ת"א תעשה הכל כדי שהשחקנים שיזומנו יהיו בנבחרת".

עודד קטש ליד עוגת היום הולדת
קטש ועוגת היום הולדת. דברים טובים באים בזוגותצילום: שרון בוקוב

יו"ר הוועדה המקצועית, עמוס פרישמן: "הבחירה בעודד היתה בפה מלא. הסכם לארבע שנים יש אמירה, מסתכלים לטווח ארוך, בונים נבחרת חדשה. אנחנו רוצים להצליח גם במשימות הקרובה אבל תוך כדי בניית הנבחרת. עודד היתה הבחירה היחידה שלנו, ברגע שפנינו אליו הוא ענה בחיוב. אנחנו לא במלחמה עם מכבי ת"א, פנינו לשלום. כל שחקן שיתאים לסגל יוזמן".

מנהל האגף המקצועי פיני גרשון אמר כי הופעת נבחרת ישראל ביורובאסקט האחרון היתה כישלון. "לא יכול להגיד שלא צפיתי את זה. ידעתי שיש לנו בית חזק. האיגוד נתן לנבחרת את כל התנאים, עשה את המקסימום שהנבחרת תהיה מוכנה. שתי נקודות לפה ולשם היו משנים את כל התמונה. לארז (אדלשטיין) לא היה את המזל שלי היה מול ז'לגיריס לפני 13 שנה. הפוקוס שלי הוא בנבחרות הצעירות. המטרה היא האולימפיאדה של 2024".

במהלך מסיבת העיתונאים התעוררה מחלוקת בין גרשון לפרישמן בנוגע לדן שמיר, ששימש כעוזרו של אדלשטיין בקיץ האחרון. גרשון אמר כי הפועל חולון לא הסכימה ששמיר ימשיך לעבוד באיגוד ואלמלא כך ייתכן שהוא היה משמש כעוזרו של קטש או להיפך. פרישמן הבהיר: "אני החלטתי שאת הכישלון ביורובאסקט ישלם כל הצוות המקצועי, לרבות דן".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ