התסריט שישאיר את הפועל תל אביב מחוץ לפלייאוף, וזה שיציל אותה מדרבי - כדורסל - הארץ

התסריט שישאיר את הפועל תל אביב מחוץ לפלייאוף, וזה שיציל אותה מדרבי

מחזור הסיום בליגת העל: הפועל תל אביב תארח את הפועל ירושלים (20:40) בידיעה שהפסד עלול להוריד אותה למקום התשיעי. מכבי אשדוד אורבת, יתר הקבוצות מנסות לשפר מיקומים. כל התרחישים

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'מאל שולר, העונה. הפועל תל אביב תלויה בעצמה
אריה ליבנת
אריה ליבנת

העונה הסדירה בליגת העל בכדורסל תגיע הערב (שני) לסיומה. מלבד המשחק בין מכבי תל אביב, שהבטיחה את המקום הראשון, לעירוני נהריה שניצלה מירידה ללאומית, כל משחקי המחזור ייערכו במקביל ב-20:40. במוקד העניין יעמדו הקרבות על הכרטיס האחרון לפלייאוף, הכוללים את הפועל תל אביב ומכבי אשדוד. בנוסף, הפועל ירושלים תנסה לשמור על המקום השני, על אף היותו חסר חשיבות בפורמט של פיינל פור.

המחזור האחרון בליגת העל (20:40)
הפועל תל אביב - הפועל ירושלים
מכבי אשדוד - הפועל חולון
גלבוע/גליל - נס ציונה
ראשון לציון - הפועל אילת
בני הרצליה - הפועל באר שבע
עירוני נהריה - מכבי תל אביב (18:50)

ממסי עד לונה צ'מטאיי

מי תשיג את הכרטיס האחרון?

הפועל תל אביב - מדורגת במקום השמיני ערב המחזור. ניצחון על הפועל ירושלים בבית יבטיח את מקומה בפלייאוף ללא קשר למשחקים האחרים. הפסד והיא כבר לא תלויה בעצמה. עשויה לסיים את המחזור גם במקום השביעי - ולשם כך זקוקה לניצחון ביתי ולהפסד של ראשון לציון מול הפועל אילת. 

דני פרנקו, מוקדם יותר העונה. זקוק לניצחון על האקסית

גלבוע/גליל - מדורגת במקום התשיעי ערב המחזור. אמנם היא נמצאת מעל אשדוד, אבל לא תוכל לעקוף את הפועל תל אביב בשום תסריט. לכן ההשפעה היחידה של המשחק שלה נגד נס ציונה היא על גורלה של מכבי אשדוד.

מכבי אשדוד - מדורגת במקום העשירי ערב המחזור. רק תסריט אחד יעניק לבראד גרינברג את המקום השמיני ואת הכרטיס לפלייאוף: ניצחון ביתי על הפועל חולון, בתוספת הפסדים של הפועל תל אביב וגלבוע/גליל. אם אחד מהתנאים האלה לא יתקיים, אשדוד תישאר מחוץ לשמינייה. 

בשורה התחתונה: כדי להגיע לפלייאוף על חשבון הפועל תל אביב, צריכה אשדוד לנצח ושהפועל תל אביב וגלבוע יפסידו.

מי תסיים שנייה?

הפועל ירושלים - מדורגת במקום השני ערב המחזור. תשמור על המקום השני אם תנצח בחוץ את הפועל תל אביב. במקרה של הפסד תקווה שגם הפועל חולון תפסיד. תפגוש ברבע הגמר אחת מבין ראשון לציון, הפועל באר שבע והפועל תל אביב.

הפועל חולון - מדורגת במקום השלישי ערב המחזור. רק ניצחון שלה בחוץ על מכבי אשדוד, בתוספת הפסד של הפועל ירושלים, יעניק לה את הסגנות. במקרה שכזה היא תתמודד בפלייאוף מול הפועל תל אביב או הפועל באר שבע.

בשורה התחתונה: כדי לזכות בסגנות על חשבון ירושלים, חולון צריכה לנצח ושירושלים תפסיד.

שון ג'ונס (משמאל). הפועל חולון לא תלויה בעצמה

מה עוד?

מכבי ראשון לציון - מדורגת במקום השישי ערב המחזור. ניצחון ביתי על הפועל אילת ישאיר אותה בעמדתה, ואילו הפסד עלול לדרדר אותה עד לסדרה מול מכבי תל אביב. זה יקרה אם הפועל תל אביב תנצח, בלי קשר למשחק של באר שבע. אם הפועל תל אביב תמעד, זקוקה ראשון לציון להפסד של באר שבע כדי להישאר שישית.

הפועל באר שבע - מדורגת במקום השביעי ערב המחזור. לא יכולה לסיים שמינית, גם במקרה של הפסד לבני הרצליה בחוץ. אם תנצח אותה, תקווה להפסד של ראשון לציון כדי לעקוף אותה. באר שבע תעלה למקום השישי גם אם ראשון לציון תמעד והפועל תל אביב תנצח, ללא תלות בביצועיה. 

בשורה התחתונה: ראשון לציון זקוקה לניצחון כדי להימנע ממפגש עם מכבי תל אביב.

ליגת העל, מחזור 32

1. מכבי תל אביב - 58 נקודות
2. הפועל ירושלים - 56 נקודות 
3. הפועל חולון - 56 נקודות
4. הפועל אילת - 54 נקודות
5. נס ציונה - 47 נקודות
6. ראשון לציון 46 נקודות
7. הפועל באר שבע 46 נקודות
8. הפועל תל אביב 45 נקודות
9. גלבוע/גליל 44 נקודות
10. מכבי אשדוד 44 נקודות
11. עירוני נהריה 41 נקודות
12. בני הרצליה 39 נקודות

נשארים בערוץ הספורט
משחקי ליגת העל בכדורסל ישודרו בערוץ הספורט גם בשלוש העונות הבאות. מינהלת הליגה סגרה הבוקר עם הערוץ הסכם חדש, שבמסגרתו ישודרו לראשונה כל המשחקים באופן מלא ובפלטפורמות השונות של הערוץ - טלוויזיה, אתר ואפליקציה. המינהלת והערוץ ישתפו פעולה בקידום רעיונות לשיווק הליגה ומיתוגה מחדש. עם סיכום ההסכם, ירדה האפשרות שמשחקי הליגה ישודרו בפייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ