איגוד הכדורסל החליט: שתי עולות ושתי יורדות מהעונה הבאה

בניגוד לרצונה של מינהלת הליגה ובהתאם לדרישת קבוצות הלאומית, הוחלט על הכפלת מספר העולות/יורדות. "יותר תחרות אף פעם לא תזיק", אמר הבעלים של הפועל באר שבע כפיר ארזי

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גוני יזרעאלי, בגמר הלאומית בין גליל/עליון למכבי חיפה. בעונה הבאה יהיה עוד כרטיס
אריה ליבנת
אריה ליבנת

איגוד הכדורסל החליט היום (שלישי) על הגדלת מספר העולות מהליגה הלאומית לליגת העל והיורדות בכיוון ההפוך מאחת לשתיים. צעד זה נעשה לפי דרישה של מינהלת הליגה הלאומית, שהשביתה בשל כך את פתיחת העונה החולפת, ובניגוד לרצונה של מינהלת ליגת העל שמחויבת להחלטה.

בישיבת ההנהלה שהתקיימה היום במשרדי האיגוד תמכו כל 15 החברים בהחלטה הזו לרבות ארבעה המשמשים במקביל כחברי דירקטוריון מינהלת ליגת העל: רמי כהן מהפועל תל אביב, כפיר ארזי מהפועל באר שבע, שמעון מזרחי ממכבי תל אביב ואלדד אקוניס מבני הרצליה שירדה ללאומית. חמישה דירקטורים נוספים בליגת העל, חיים אוחיון, ניסים אלפסי, יניב מזרחי, יצחק פרי וגיא הראל לא נכחו בישיבה.

בהודעה שמסר האיגוד לתקשורת נכתב כי ההחלטה באה בעקבות סירוב המינהלת להגדיל את מספר הקבוצות בליגת העל מ-12 ל-14. אם המינהלת היתה מסכימה לכך, הרי שבשתי העונות הקרובות היו עולות שתי קבוצות מהלאומית וקבוצה אחת היתה יורדת מליגת העל.

הבעלים של הפועל באר שבע, כפיר ארזי, הסביר את החלטתו לתמוך בהכפלת היורדות והעולות: "אני חושב שמאוד קשה לעלות מהליגה הלאומית. תמיד יש יתרון מובנה ליורדת מליגת העל כי התקציב שלה גדול יותר. צריך לתת צ'אנס גם לקבוצות אחרות לעלות ליגה. בעקבות השינוי, יותר קבוצות יגיעו לליגת העל וכל קבוצה תטפח את הכדורסל סביבה. מעבר לזה, יותר תחרות אף פעם לא תזיק. באופן אישי לא אכפת לי אם יהיו 12 או 14 קבוצות בליגת העל, העיקר שיהיו שתי עולות ושתי יורדות".

ממינהלת ליגת העל נמסר בתגובה: "קראנו את הודעת האיגוד לתקשורת. המינהלת תעלה את הנושא בישיבת הדירקטוריון הקרובה, על מנת לדון בכל הצעדים הקשורים להחלטה זו. אנו מצרים על העובדה שהאיגוד לקח החלטה ללא הסכמה משותפת עם קבוצות ליגת העל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ