מנהלת הליגה בעקבות היורוליג: ראשי הקבוצות החליטו על שינוי רדיקלי במבנה המנהלת

12 הקבוצות יבחרו ארבעה נציגים שביחד עם היו"ר ונציגי הציבור ירכיבו את דירקטוריון המנהלת. בישיבה שהתקיימה היום הוחלט על בדיקת האפשרות להתנתק מאיגוד הכדורסל ולהפוך את המנהלת לגוף עצמאי כמו היורוליג. מסתמן: הפיינל פור ימשיך לעוד עונה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מנהלת ליגת העל בודקת אפשרות להתנתק מאיגוד הכדורסל. בישיבה שקיימו היום (שלישי) ראשי קבוצות ליגת העל, ללא דירקטורים חיצוניים וללא יו"ר המנהלת, הוחלט על שינוי רדיקלי במבנה המנהלת. 12 הקבוצות יבחרו ארבעה נציגים שייצגו אותם במנהלת. יתר החברים יהיו היו"ר שמואל פרנקל ונציגי ציבור. אותם ארבעה לא יוכלו לשמש כחברים בהנהלת האיגוד.

בישיבה הוחלט לנסות להיאבק בהחלטת האיגוד להגדיל את כמות העולות מהלאומית לליגת העל מאחת לשתיים. אחת ההצעות היא לקבוע מבחנים בין הקבוצה שתסיים במקום ה-11 בליגת העל לזו שתסיים במקום השני בלאומית. אפשרות שנייה היא לכפות על הסגנית בלאומית תשלום של מיליון שקל עבור כניסה לליגת העל. לגבי ההתנתקות מהאיגוד הכוונה היא להפוך את המנהלת לגוף עצמאי כמו היורוליג. בכך תימנע המנהלת מתשלום של 1.5 מיליון שקל לאיגוד. אנשי המנהלת יבדקו אם מהלך כזה יאפשר את המשך התחרות במפעלים של פיב"א. בישיבה לא נידון כלל שיטת המשחקים בעונה הקרובה. נכון לעכשיו אם לא תקרה הפתעה, השיטה הנוכחית תימשך כפי שהיא - שלושה סיבובים, רבע גמר פלייאוף, פיינל-פור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ