ניסיונות פשרה בין הקבוצות נכשלו, שיטת הפיינל-פור תתקיים גם בעונה הבאה

החלטת דירקטוריון מינהלת הליגה לפני כחודשיים לעבור לשיטת סדרות לא תצא לפועל בעונה הקרובה, זאת עקב מחלוקת פנימית בין הקבוצות הגדולות לקטנות. כמו כן, לא תהיה אפשרות לרשום שישה זרים בטופס המשחק כפי שהיה בעונה האחרונה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קמרון לונג נשמר על ידי יובל זוסמן, בגמר האחרון בין מכבי תל אביב לראשון לציון
אריה ליבנת
אריה ליבנת

עכשיו זה סופי - גם בעונה הקרובה אליפות המדינה בכדורסל תוכרע בפיינל-פור, בפעם החמישית ברציפות. לפני חודשיים החליט דירקטוריון מינהלת ליגת העל לבטל את הסיבוב השלישי ואת הפיינל-פור, ולעבור לשיטה של בית עליון-בית תחתון וכן לסדרות רבע גמר, חצי גמר וגמר (הטוב משלושה משחקים). עם זאת, יישום ההחלטה היה מותנה בהגעה להסכם ארוך טווח עם ארגון השחקנים לגבי כמות הזרים ואולי אפילו המתאזרחים.

בשבועות האחרונים ניהלו שני הצדדים משא ומתן, שכלל הצעת פשרה שתוביל להסכם ארוך טווח (לא פחות מחמש שנים). בבסיס ההצעה עמדו: הגדלת המענק הכספי לקבוצות שירשמו שלושה זרים עד לכדי קרוב למיליון שקל בסיוע משרד הספורט; הענקת סכום של 250 אלף שקל לקבוצות שירשמו ארבעה; הקטנת הקנס לקבוצות שירשמו חמישה ל-350 אלף; ונתינת אפשרות לקבוצות לרשום זר שישי תמורת קנס כספי גבוה. אפשרות נוספת שנידונה בהצעה היתה לשחק בכל זאת בחוק רוסי עם שני ישראלים על המגרש, כפי שהיה נהוג עד השנה. כמו כן, דובר על פתרון לריבוי המתאזרחים במסגרתו קבוצה שתרשום מתאזרח שלא שיחק מעולם בליגה (או לא שיחק בה בשלוש השנים האחרונות), תשלם קנס של 200 אלף שקל.

משחק בין הפועל חולון והפועל ירושלים, בעונה שעברה. הפיינל-פור נשארצילום: ניר קידר

אלא שמינהלת הליגה כלל לא הגיעה להסכמה פנימית, בעיקר בשל מחלוקת בין הקבוצות הגדולות לבין הקטנות. ברגע שלא נחתם הסכם, החלטת המינהלת על שינוי מבנה הליגה נדחתה לעונת 2020/21. כמו כן, ההסכם שנחתם במאי 2018 בין המינהלת לארגון השחקנים ייצא לפועל בעונה הקרובה בלבד. החוק הרוסי כידוע בוטל מזמן, וקבוצות תהיינה מחויבות להעלות רק ישראלי אחד על המגרש. כמו כן, קבוצה שתרשום שלושה זרים תקבל 250 אלף שקל וקבוצה שתרשום חמישה זרים תשלם חצי מיליון שקל.

לא תהיה אפשרות לרשום שישה זרים כפי שהיה בעונה האחרונה, כך שמכבי תל אביב, למשל, תצטרך להושיב בכל משחק שני זרים לפחות בחוץ. כמובן שקבוצה שתיתן דקות רבות לשחקנים שגדלו במחלקות הנוער בישראל תקבל אף היא סכום לא קטן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ