מינהלת הליגה אישרה: הפיינל-פור נשאר לעוד עונה

דירקטוריון המינהלת החליט להשאיר את שיטת המשחקים לעונה נוספת, וכל קבוצה תורשה לשתף עד חמישה זרים. מהעונה הבאה יעברו לסדרות של הטוב משלושה בחצי הגמר ובגמר. ג'ייק כהן על תקנות המתאזרחים החדשות: "בושה"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמעון מזרחי (מימין) ויו"ר המינהלת שמואל פרנקל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

דירקטוריון מינהלת ליגת העל בכדורסל החליט היום (רביעי) לבצע מהפך בשיטת המשחקים ובמספר הזרים והמתאזרחים החל בעונת 2020/21. חברי הדירקטוריון קיבלו את מתווה ועדת שרעבי במלואו, זאת בניגוד לדעתם של יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי ושל מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל. בעונה הקרובה יחולו החוקים שנקבעו מראש - סיבוב שלישי, רבע גמר פלייאוף, פיינל-פור, ישראלי אחד לפחות בכל רגע נתון, מענק על רישום שלושה זרים, קנס על רישום חמישה זרים בטופס. בשלוש העונות שיבואו לאחר מכן יתקיימו שני סיבובים בסופם משחקי בית עליון ותחתון, רבע גמר פלייאוף בסדרת הטוב מחמישה משחקים, וחצי גמר וגמר בסדרת הטוב משלושה, זאת לראשונה מזה 16 שנה.

לגבי שיתוף שחקנים, המינהלת דחתה את בקשתה של מכבי תל אביב לאפשר לשלם קנס עבור רישום שישה זרים בטופס המשחק. המתווה מתיר רישום של חמישה זרים בלבד. קבוצה שתרשום ארבעה זרים וחמישה ישראלים מקומיים תקבל מענק ואילו קבוצה שתרשום שלושה זרים ושישה מקומיים תקבל מענק מוגדל. גולת הכותרת במתווה שיזם מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי היא עצירת זרם המתאזרחים שהולך וגובר משנה לשנה, תוך מתן דגש לשחקני בית. מ-2020/21 רישום של מתאזרח חדש (כזה ששיחק פחות מארבע שנים בליגת העל) יגרור קנס של 200 אלף שקל ומתאזרח שני קנס נוסף של 300 אלף. בניגוד לרצונו של ארגון השחקנים, כל מי שכבר נרשם כמתאזרח בליגה עד לעונה הזו (כולל), לא תחול עליו הגבלה. ההסכם לחמש שנים שאמור לקבל בקרוב גם את אישור ארגון השחקנים קובע גם הוא מינימום של ישראלי בכל רגע נתון.

בתגובה על ההחלטה, ביקש שחקנה של מכבי תל אביב ג'ייק כהן לקבל הבהרות בנוגע להבדלים שבין ישראלים שגדלו בארץ לבין ישראלים מתאזרחים כמותו. "מי הם שחקני בית?", תהה בטוויטר, ובמינהלת הליגה ענו: "שחקן ששיחק לפחות שנתיים במחלקות הנוער בישראל עד גיל 18". בהמשך ההתכתבות, הלין כהן: "אז ישראלים מתאזרחים שווים פחות מאשר דור שני או שלישי או רביעי של ישראלים. הבנתי. בושה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ