מכבי תל אביב מתנגדת, אבל המינהלת תחתום על הסכם פשרה עם ארגון השחקנים

יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי מתנגד להסכם הזרים והמתאזרחים המתגבש, אך המינהלת עומדת לחתום עליו עם ארגון השחקנים בכל מקרה. על פי ההסכם, קבוצות שיישחקו עם חמישה זרים ייכנסו, כמו גם קבוצות שיירשמו "מתאזרחים חדשים"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמעון מזרחי. מתנגד נחרצות למהלך
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מכבי תל אביב מתנגדת לחתימה של מינהלת ליגת העל וארגון השחקנים על הסכם לחמש שנים שיסדיר את עניין הזרים והמתאזרחים, באירוע שיתקיים במוצאי שבת לפני גמר גביע ווינר בחולון. יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, פנה ליו"ר המינהלת, שמואל פרנקל, עם טענות לפיהן ההסכם שונה מזה שהוסכם עליו לפני כחודש. מזרחי מלין במכתבו על כך שקבוצה שתבחר לשחק עם חמישה זרים ועם שני מתאזרחים חדשים, תיאלץ לשלם מיליון שקל.

ההסכם קובע כי קבוצה שתבחר לשחק עם שלושה או עם ארבעה זרים תקבל מהמינהלת בונוס של 250 אלף שקל, אולם אלו שייבחרו בשלושה יקבלו בונוס נוסף שיחולק על פי קנסות שישלמו קבוצות אחרות. קבוצה שתשחק עם חמישה זרים תשלם קנס של 350 אלף שקל. קבוצה שתרשום "מתאזרח חדש", תשלם קנס של 200 אלף שקל, ומי שתרשום שני "מתאזרחים חדשים" - 500 אלף שקל.

עוד על פי ההסכם "מתאזרח חדש" ייחשב מי שלא שיחק שנתיים במחלקת נוער בישראל או מי שקיבל אזרחות ישראלית לפני פחות מארבע שנים. החוקים יחולו על שחקנים שקיבלו אזרחות אחרי ה-20 ביולי 2019. שחקן שקיבל אזרחות לפני מועד זה, ייחשב לישראלי. המינהלת מתכוונת שלא להתחשב בהתנגדותה של האלופה, ולחתום על ההסכם במועד המתוכנן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ