הסכם חדש בין ארגון השחקנים למנהלת הליגה בכדורסל

ההסכם מסדיר את מעמדם של השחקנים הזרים והישראלים בליגה. על פי ההסכם, כל קבוצה תורשה לשחק עם ארבעה זרים בכל רגע נתון במשחק. ינתנו הטבות כספיות לקבוצות שישתפו יותר שחקנים ישראלים

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמואל פרנקל ושמעון מזרחי
שמואל פרנקל ושמעון מזרחיצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מנהלת ליגת העל וארגון השחקנים חתמו הערב על הסכם לחמש שנים. ההסכם כולל כמה סעיפים שמסדירים את מעמדם של השחקנים הזרים והישראלים בליגה.  

במסגרת ההסכם נקבע שכל קבוצה תוכל לרשום מקסימום חמישה זרים ולשחק עם ארבעה ברגע נתון על המגרש. קבוצות שיבחרו לשתף 3 או 4 זרים לאורך כל העונה יהיו זכאיות לבונוס בסך רבע מיליון שקלים לפחות. לעומת זאת, קבוצה שתשתף 5 זרים תחויב בתשלום בסך 350 אלף שקלים.

כמו כן, כל קבוצה תחויב לרשום לפחות ארבעה שחקנים ששיחקו שנתיים ומעלה במחלקת נוער בישראל. קבוצה שתרשום אזרח ישראלי חדש, שאינו בוגר מחלקת נוער וחלפו פחות מארבע שנים מעת קבלת האזרחות הישראלית שלו, תחויב בתשלום של 200 אלף שקלים. קבוצה שתבחר לרשום אזרח ישראלי חדש שני בקבוצה תחויב בתשלום של 300 אלף שקלים נוספים. החל מהאזרח הישראלי החדש השלישי בכל קבוצה, רישומו יבוא על חשבון מכסת הזרים של הקבוצה.

 יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון אמר: "אנחנו מתחילים את השנה בבשורה, בלי שביתות. יש פה הסכם לחמש שנים שמשווה את התנאים בין השחקן הישראלי לשחקנים מתאזרחים, שזה היה סלע המחלוקת בשנים האחרונות".

"יש תמריצים שנותנים סיבה לקבוצות ללכת עם השחקן הישראלי", אמר יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, "נוסף למבחן של משרד הספורט שמתגמל קבוצות שיתנו כמה שיותר דקות לשחקן הישראלי. יש קבוצות שהצביעו נגד ההסכם אבל הרוב המכריע היה בעד. ההסכם הוא טוב ואם נצטרך נתקן אותו בהסכמה והכי חשוב שיש לנו עכשיו שקט לחמש שנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ