אריה ליבנת
אריה ליבנת
שון דאוסון במדי נבחרת ישראל. פציעה נוספת
שון דאוסון במדי נבחרת ישראל. פציעה נוספתצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

בבדיקת רופא שהתקיימה הבוקר (רביעי) התברר כי שון דאוסון, שחקנה של חובנטוד בדאלונה הספרדית, סובל מקרע בגיד האכילס ברגלו הימנית. בבדיקה התברר כי דאוסון, שהחמיץ את העונה שעברה בשל קרע בברכו הימנית, יושבת גם לאורך עונה הנוכחית בעקבות הפציעה.

דאוסון חזר לשורות בדאלונה רק אמש, כשעלה לשחק בפתיחת הרבע השני לאחר היעדר בת תשעה חודשים. הישראלי קלע שלשה מהירה ולאחר מכן סחט עבירה והוסיף שתי קליעות עונשין. אלא שבחלוף שלוש דקות נפל דאוסון לפתע, בלי שנוצר מגע בינו לבין שחקן יריב. הוא הורד מהפארקט צולע בעזרתם של שני שחקנים מקבוצתו, ישב על הספסל ושם ידיים על ראשו בעצבות גדולה.

יודגש כי לפציעתו הנוכחית אין קשר לזו הקודמת, והיא קרתה מתנועה לא נכונה. דאוסון ינותח בימים הקרובים בספרד, הוא יוכל לשוב לפעילות בעוד מספר רב של חודשים. "זה ממש עצוב, זו פציעה שמותירה אותך חסר מלים", אמר אחד ממקורביו.

פציעתו הקודמת של דאוסון אירעה במשחק הליגה מול גראן קנאריה ב-27 בינואר. כעבור שבוע התברר כי הוא קרע את רצועות ברכו הימנית ועבר ניתוח שהשבית אותו עד סוף העונה. חודש מאוחר יותר, חרף הפציעה, בבדאלונה החליטו להחתימו לעונה נוספת. דאוסון עבר תוכנית שיקום שאיפשרה לו לשוב אתמול לפעילות. 

הגארד בן ה-25 הצטרף בעונה שעברה לבדאלונה, והציג יכולת גבוהה בליגה הספרדית - 11.9 נקודות ב-23 דקות ו-4.2 ריבאונדים בממוצע למשחק. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ