אריה ליבנת
אריה ליבנת

חצי יממה אחרי הביקורת שהעביר מאמן מכבי תל אביב, יאניס ספרופולוס, בסיום משחק הניצחון על וילרבאן בנוגע ללוח הזמנים העמוס של המועדון בליגת העל הפוגע לטענתו במשחקי היורוליג של המועדון וגם בשאר הקבוצות המשחקות באירופה, מינהלת הליגה מסרה היום (שישי) תגובה חריפה.

"בעיתוי לא מפתיע, מכבי תל אביב ויאניס ספרופולוס תוקפים את מינהלת הליגה על כך שהמינהלת לא עוזרת לקבוצות המשחקות באירופה", נכתב בהודעה, "המינהלת תומכת כספית בקבוצות המשחקות באירופה על בסיס ספורטיבי בהקצבה של 2 מיליון ש"ח. המינהלת עושה הכל לעזור בלוח המשחקים לקבוצות המשחקות באירופה ועובדה שלא שמענו מאף קבוצה טענות בנושא, כולל הפועל ירושלים, שיאניס כל כך דואג לה".

במינהלת דוחים את הטענה על כך שמכבי נאלצת לשחק שני משחקים בין כל משחק יורוליג ומציינים כי פערי המנוחה גדולים יותר בישראל: "מצאנו שבכל אירופה קבוצות משחקות בהפרש של 48 שעות בין משחקי ליגה למשחקים באירופה. אצלנו בליגה זה כמעט ולא קורה. יאניס אולי שכח שבשנים האחרונות יותר מהוכפלו מספר המשחקים של מכבי תל אביב ביורוליג והצעד הזה של היורוליג הוא שמקשה על מכבי, הרבה יותר מאשר לוח הזמנים של הליגה. בנוסף, היורוליג הוא שלא מגלה שום הבנה או התחשבות בלוח משחקי מכבי, בניגוד למינהלת".

מנכ"ל הפועל ירושלים, גיא הראל. במועדון מהבירה לא התלוננו על המינהלתצילום: שרון בוקוב

במינהלת הגיבו גם לגבי טענת מאמן מכבי תל אביב על כך שהיא אינה מסייעת למועדון ולמועדונים אחרים המשחקים באירופה בשיבוצי משחקים נוחים יותר: "לו יאניס היה בודק עם מכבי היה מגלה שקיים שיתוף פעולה עם המינהלת בשיבוץ המשחקים". במינהלת ציינו בנוסף שהם פעלו גם מול האיגוד על מנת לצמצם ולתכנן את לוח המשחקים בגביע בצורה נוחה יותר לקבוצות המשחקות באירופה, לרבות הוספת יום מנוחתו לקבוצתו והוסיפו: "לו יאניס היה בודק היה מגלה שבכל אירופה קבוצות היורוליג מתלוננות על לוח זמנים צפוף ופציעות בשל עומס המשחקים שהיורוליג ממשיך להגדיל.  לו היה בודק היה רואה שוילרבאן משחקת השבוע שני משחקים בליגה הצרפתית: משחק ביום ראשון ומשחק ליגה נוסף ביום רביעי, ואחרי פחות מ-48 שעות יהיה לה משחק משחק יורוליג ביום שישי בחוץ מול חימקי". במינהלת ציינו שכל בקשותיהן של הקבוצות באירופה בנוגע לשינוי מועדי משחקים נענו בחיוב.

במינהלת סיכמו: "אנו מאחלים למכבי תל אביב ויאניס המשך הצלחה באירופה. מסתבר שהקבוצה יכולה להצליח ביורוליג למרות חוקי הליגה ולוח המשחקים העמוס". כזכור, בסיום המשחק אמר המאמן כי: "כל הליגות האירופיות עוזרות לנציגות שלהן, ואני לא מדבר רק על היורוליג אלא גם ליגת האלופות והיורוקאפ. זה בא לידי ביטוי בלוח המשחקים שעובד לטובתן. לאף קבוצה אין שני משחקי ליגה בין משחק למשחק ביורוליג. לנו יש עכשיו שני משחקים (בחיפה ובנהריה) לפני המשחק מול באיירן מינכן. היורוליג קובעת את הלוח שלה לפני הליגה הישראלית ובכל זאת כאן בישראל קובעים לוח שמקשה על הקבוצות הישראליות באירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ