מינהלת הליגה נגד המשטרה: "בתנאים שהצבתם, קיום הדרבי התל אביבי אינו כלכלי"

הדרבי בספק? המינהלת מתייצבת לימינה של הפועל תל אביב, והודיעה למשטרה כי בשל תנאי האבטחה שהיא דורשת, הקבוצה "תפסיד כסף על קיום המשחק". המינהלת דרשה מהמשטרה למצוא פיתרון לבעיה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדרבי התל אביב בספק
הדרבי התל אביב בספקצילום: אילן אסייג

האם קיומו של הדרבי התל אביבי בכדורסל במוצאי שבת מוטל בספק? משטרת ישראל דורשת מהפועל תל אביב להציב 172 אנשי בטחון במשחק. מאחר שאולם הדרייב אין מכיל כ-3,500 מקומות ישיבה, פירושו של דבר כי על כל 20 איש יוצב איש אבטחה. אמש פרסמה הפועל תל אביב מכתב מחאה בעניין, והיום (רביעי) פרסמה מינהלת הליגה מכתב ברוח דומה.

"בהמשך לתלונת הפועל תל אביב לגבי כמות השוטרים המוגזמת למשחק הדרבי שאמור להתקיים במוצ"ש הקרוב, מינהלת הליגה פנתה למשטרה על מנת לבדוק את כמות השוטרים והסדרנים למשחק", נכתב בהודעת המינהלת, "הכמות שנקבעה הינה 172 אנשי ביטחון בעלות של 120 אלף ש"ח. בעקבות עלות האבטחה, קיום המשחק אינו כלכלי ואין אנו רואים הצדקה כי הקבוצה צריכה להפסיד כסף עקב קיום המשחק. המינהלת לא מתערבת בשיקולי האבטחה של משטרת ישראל, אולם דורשת כי במידה שהמשטרה צריכה כמות אבטחה גדולה, שחלק מהצוותים יהיה בתפקיד כך שהנטל לא ייפול על הקבוצה בלבד. המינהלת קוראת למשטרה לנסות ולמצוא פתרון במהרה".

הפועל ת"א טענה בתחילת השבוע במכתב ששלחה למשטרה ולמנהלת ליגת העל כי עלויות האבטחה יעמדו על 120 אלף ש"ח, דבר שיגרום לכך שהן יעברו את ההכנסות ממכירת כרטיסים. המשטרה לא נענתה לדרישה של הפועל להפחית את כמות השוטרים והמאבטחים. מינהלת הליגה לעומתה החליטה לסייע להפועל במאבקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ