המדינה תממן את עלויות האבטחה העודפות והדרבי יתקיים כמתוכנן

אחרי שנתגלעה מחלוקת בין המינהלת והפועל תל אביב למשטרה עקב עלויות האבטחה הגבוהות למשחק מול מכבי תל אביב, הוחלט שמשרדי ביטחון הפנים והספורט יממנו את תוספת האבטחה הנדרשת. "הדרבי יתקיים במועדו", אישרו במינהלת

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ים מדר בין יובל זוסמן וטאריק בלאק. בשבת בדרייב אין
אריה ליבנת
אריה ליבנת

הדרבי התל אביבי בין הפועל למכבי יתקיים כמתוכנן מחר (שבת) בשעה 20:00 באולם הדרייב אין. בעקבות פניות שנעשו לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ולשרת הספורט מירי רגב, החליטה המדינה לממן את העלויות הכרוכות בתוספת של 15 שוטרים לעומת הדרבי הקודם והמינהלת אישרה לערוך את המשחק.

כזכור, לפני מספר ימים הודיעו הפועל תל אביב ומינהלת ליגת העל כי הדרבי לא יתקיים בשל החלטת משטרת ישראל לדרוש כמות חסרת תקדים של 172 אנשי אבטחה באולם המונה כ-3,500 צופים, דבר שהיה עולה לאדומים כ-120 אלף שקל.

"הסתיים המשבר מול המשטרה והדרבי יתקיים במועדו. אנו מודים על עזרתו המהירה של משרד הספורט בראשות המנכ"ל יוסי שרעבי לסיום המשבר", מסרה המינהלת בהודעה לעיתונות. גורם בהפועל תל אביב הבהיר שגם במועדון מרוצים מההחלטה: "אנחנו שמחים על כך שהמשטרה והמדינה קיבלו את ההשגה שלנו. נשלם את אותו סכום ששילמנו בשנה שעברה והדרבי יתקיים כרגיל".

ממשטרת ישראל נמסר: "כל אירועי ספורט המוני בישראל מצריך נוכחות כוחות שיטור למניעה וטיפול באירועי אלימות, שמירה על הסדר הציבורי ולהכוונה והזרמת התנועה בעת הגעת הקהל ופיזורו. רמת האבטחה הנדרשת לכל אירוע נבחנת בהתאם למכלול שיקולים רחב ובהתאמה, ההחלטה בדבר מספר השוטרים שיופעלו בשכר במשחק הדרבי התל אביבי, שמתוכנן להתקיים במוצ"ש הקרוב, נבחנה ונקבעה עפ"י שיקולים מבצעיים ועל בסיס הערכת מצב מסודרת. פניית מנהלת ליגת הכדורסל להפחתת מספר השוטרים נשקלה על ידי משטרת ישראל ונדחתה, בשל הצורך המבצעי האמור".

"יחד עם זאת, מתוך התחשבות המשטרה בבקשת מנהלת ליגת הכדורסל והבנה למצוקות שהוצגו, הוחלט, לפנים משורת הדין, כי על אף שכמות השוטרים שנקבעה לא תשתנה, חלק קטן מכוח השיטור יופעל בתפקיד ולא בשכר. משטרת ישראל רואה לנגד עיניה את שלומו וביטחונו של הציבור בכל אירוע ותפעל בהתאם לשם קיומו התקין של המשחק". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ