מנהלת ליגת העל יוצאת להגנת משרד הספורט ומירי רגב: "יו"ר הלאומית נכשל"

על פי הודעה שמסרה מנהלת הליגה הבכירה, שתקפה אישית את עוגן יוחננוב, תוקם ועדה שתבחן את ההצעה לצרף את קבוצות הלאומית ולפעול תחת מנהלת משותפת

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב. הצעת משרד הספורט למנהלת משותפת תיבחן
מירי רגב. הצעת משרד הספורט למנהלת משותפת תיבחןצילום: אוהד צויגנברג

מנהלת ליגת העל בכדורסל שוקלת לצרף אליה את ניהול וארגון הליגה הלאומית, בדומה למסגרת המשותפת שקיימת בענף הכדורגל. הרעיון עלה בעקבות המאבק על כספי תמיכה של משרד הספורט.

אתמול (חמישי) החליטה מנהלת הליגה הלאומית להגדיל את כמות הזרים לאלתר תוך כדי העונה משניים לשלושה, צעד שמצריך אישור של הנהלת איגוד הכדורסל. בהודעה לתקשורת תקף יו"ר מנהלת הליגה הלאומית עוגן יוחננוב את משרד הספורט על כך שהחליט לתמוך בקבוצות ש-20% מהסגל שלהן הינם זרים. משרד הספורט העביר תגובת נגד חריפה. כעת מנהלת ליגת העל באה לעזרתה של משרד הספורט ותוקפת באופן ישיר את יוחננוב.

בהודעה מטעמה נמסר כי "מנהלת ליגת העל בכדורסל מופתעת מההשתלחויות של יו"ר מנהלת הליגה הלאומית עוגן יוחננוף בשרת הספורט מירי רגב, במשרד הספורט וביו"ר מנהלת ליגת העל שמואל פרנקל, במיוחד לאור העובדה כי עוגן יוחננוב נכשל בתפקידו כיו"ר הליגה לאומית, לא הצליח לגייס כספים עבור הליגה הלאומית וככל הנראה מנסה לכפר על הכישלון המקצועי והשיווקי בתקיפת הדרג הפוליטי ומנהלת הליגה על הדרך.

"ברור לכולם כי אין קשר בינו לבין כדורסל או לשיווק, שום קשר אמיתי וליבנו עם קבוצות הליגה הלאומית שסמכו עליו שיעזור להם. אין ספק שהקבוצות הלאומית יכולות וראויות לקבל הנהגה טובה. בדיון שתערוך ועדה מיוחדת של מנהלת ליגת העל בכדורסל תעלה גם הצעה לחבר את קבוצות הליגה הלאומית. מספר קבוצות כבר הביעו את הסכמתן בעל פה לרעיון.

"הבוקר גם הגיעה אל מנהלת ליגת העל הודעה ממשרד הספורט, בה נכתב בין היתר: 'משרד הספורט חושב שהגיע הזמן לעשות שינוי ולבחון חלופות כולל מנהלת כדורסל משותפת לשתי הליגות בדומה למה שקיים בכדורגל... הנהלת הליגה הלאומית מקבלת החלטות על הגדלת כמות הזרים בניגוד לתפקידה  וייעודה, ובסתירה לתפקיד האיגוד, שכל ייעודו חיזוק והצמחת השחקנים הישראלים המקומים וטיפוח הנבחרות הלאומיות. זה מחייב טיפול שורשי כולל ובחינת שינוי מבנה ניהול הליגות'".

כזכור, בין שתי המנהלות קיים מאבק גם על כמות העולות והיורדות. בעוד ליגת העל החליטה על השארת החוק הקיים של עולה אחת ויורדת אחת, איגוד הכדורסל החליט לתמוך בדרישה של הליגה הלאומית להגדיל בעונה הזו את היורדות מליגת העל לשתיים ואת העולות מהלאומית לשתיים. נכון לעכשיו, כשאנחנו באמצע העונה, עדיין לא ידועה כמות העולות והיורדות וכן מספר הקבוצות בליגת העל בעונה הבאה.

יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, עוגן יוחננוב, מסר בתגובה: "שמואל פרנקל יודע שמתגבש רוב בליגת העל להדיחו מהתפקיד, לאחר שבמשך שנתיים פעל בצורה שרירותית וכוחנית תוך פגיעה קשה בערכי הספורט, בשחקן הישראלי ובדור העתיד של נבחרות ישראל והביא את ליגת העל לשפל ניהולי חסר תקדים. זה רק טבעי שפרנקל אשר מעדיף שחקנים זרים על פני ישראלים יתמוך במשרד הספורט בראשות השרה מירי רגב ושני הגופים האלו יעודדו יחד העסקת זרים על חשבון ישראלים צעירים, דור העתיד של נבחרות ישראל. במקום לחזק את הליגה האחות, ליגת העל רואה רק את עצמה בצורה אנוכית ואינטרסנטית. צר לי שאלו העומדים בראש הגופים המכובדים האלו והגיע הזמן שיעזבו את תפקידם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ