אין ניגוד עניינים: אמארה סטודמאייר יוכל להחזיק את מניותיו בהפועל ירושלים

היועצת המשפטית של איגוד הכדורסל אישרה את החתמתו של סטודמאייר במכבי תל אביב וקבעה כי אין ניגוד עניינים בשל החזקותיו במניות הפועל ירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמארה סטודמאייר במדי הפועל ירושלים. יוכל לשחק במכבי ולהחזיק במניות
אמארה סטודמאייר במדי הפועל ירושלים. יוכל לשחק במכבי ולהחזיק במניותצילום: ניר קידר

הצטרפותו של אמארה סטודמאייר למכבי תל אביב העלתה סוגיה של ניגוד אינטרסים בגלל החזקתו של השחקן במניות של הפועל ירושלים. היום (חמישי) אישרה היועצת המשפטית של איגוד הכדורסל, עו"ד רונית אמיר יניב, את ההחתמה וקבעה שלא מדובר בניגוד עניינים. 

היועצת המשפטית הסבירה כי מניות המיעוט של סטודמאייר הן בתאגיד הזר LLC ולא קשורות באופן ישיר למניות של הפועל ירושלים. מניותיה של החברה מוחזקות אצל נאמן, עו"ד ערן שמעוני ולא בידיו של סטודמאייר. כמו כן, השחקן אינו נושא משרה או עובד או מכהן בתפקיד כלשהוא בירושלים.

היועצת המשפטית טענה כי פרטי ההסכם בין סטודמאייר לתאגיד כלל לא הגיעו אליה בשל העובדה שירושלים לא ערערה על החתמתו של סטודמאייר במכבי. לאור זאת הגיעה אמיר למסקנה כי ההחתמה אינה מנוגדת לחוק העמותות או חוק הסדר הימורים בספורט או התקנונים השונים של איגוד הכדורסל. מכיוון שסטודמאייר לא מכהן כדירקטור בירושלים ולא נוטל חלק בדיונים ובהצבעות לכן אין לו ניגוד עניינים. מנהלת הליגה הודיעה אתמול כי היא בודקת את הנושא וטרם פירסמה דבר בענין.

בתוך כך נודע כי השחקן ינחת ממיאמי מחר ויערוך את הבכורה במכבי תל אביב במשחק הדרבי מול הפועל ביום ראשון. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ