הערכה: ג'רל מקניל יוכל לשחק בגמר. תובע האיגוד: "הרחקתו תפגע בספורטיביות"

גארד עירוני נהריה ופורוורד נס ציונה טל דן יעמדו מחר לדין בעקבות הקטטה ביניהם בחצי גמר הגביע. בכתב האישום נגד השניים התובע אמר שיש להרחיק את דן משני משחקי ליגה, אך במקרה של מקניל אמר שיש להסתפק בקנס, הרחקה על תנאי ובהתנצלות פומבית

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'רל מקניל מורחק בעקבות העימות עם טל דן בחצי גמר הגביע, אתמול
ג'רל מקניל מורחק בעקבות העימות עם טל דן בחצי גמר הגביע, אתמולצילום: ניר קידר

שחקן עירוני נהריה ג'רל מקניל ושחקן עירוני נס ציונה טל דן יועמדו מחר (רביעי) לדין משמעתי בעקבות העימות הפיזי ביניהם בחצי גמר גביע המדינה אמש.

בדו"ח השיפוט צוין כי בסביבות דקה וחצי לסיום המשחק, לאחר שנשרקה עבירה ולפני ביצוע זריקות העונשין, נגח טל דן בפניו של דומיניק ווטרס, שחקן נהריה. ג'רל מקניל, הגיע בריצה ודחף בחוזקה את דן, שנפל ארצה. לאחר התייעצות בין השופטים, בדיקת האירוע בהילוך חוזר ובהתאם לחוקה, שני השחקנים הורחקו.

השניים נקנסו באופן אוטומטי בסכום של 12 אלף שקלים כל אחד, בעוד טל דן הורחק באופן אוטומטי ממשחק אחד (משחק הליגה ביום ראשון מול הפועל ירושלים) עקב העובדה שמדובר בפעם השנייה בה מורחק השנה. כזכור, בעקבות הקטטה עם שחקן מכבי חיפה ג'יימס יאנג ספג דן הרחקה ממשחק אחד ושני משחקים על תנאי למשך שנה.

בכתב האישום שהוגש לבית הדין של איגוד הכדורסל, ביקש תובע האיגוד עו"ד טל אור, שלא להרחיק את מקניל ממשחק הגמר: "קשה להתעלם מהעובדה שקבוצתו של מקניל עפילה למשחק גמר גביע המדינה, וכי הטלת עונש הרחקה בפועל על השחקן עלול לפגוע, בנסיבות מיוחדות אלה, בספורטיביות ובמעמד גמר גביע המדינה".

טל דן (משמאל). עלול להחמיץ את שלושת משחקיה הקרובים של נס ציונה בליגהצילום: עודד קרני

תובע האיגוד ביקש להטיל על מקניל קנס כספי בפועל בסך של כ-26 אלף שקלים (בנוסף לקנס האוטומטי בסך 21 אלף שקלים), עונש הרחקה על תנאי משלושה משחקים רשמיים וכן קנס במקרה של עבירה חוזרת ועונש חינוכי והסברתי.

יש לציין כי גם גליון ההתנהגות של מקניל אינו נקי. לפני שתי עונות תקף השחקן שופט וספג הרחקה ממשחק למשך שנתיים. למזלו, האירוע קרה בדצמבר 2018 כך שהדיינים לא יפעילו כנגדו את העונש על תנאי. בנהריה מקווים כי מקניל יוכל לשחק בגמר הגביע ביום חמישי מול הפועל ירושלים.

בעניינו של דן, ביקש התובע להעפיל את העונש של שני משחקי הרחקה מתוך שלושה משחקי הרחקה העומדים כנגדו על תנאי, בנוסף לעונש ההרחקה האוטומטי ממשחק אחד. בנוסך להטיל על הפורוורד קנס כספי בפועל בגובה של כעשרת אלפים שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ