הכניסה הותרה דקות לפני המשחק, במכבי תל אביב "מבקשים את הבנת האוהדים"

בעקבות ההנחיות של משרד הבריאות מחשש להידבקות בנגיף הקורונה, הותיר המועדון את הכניסה להיכל כחצי שעה בלבד לפני פתיחת המשחק. רק כ-3,300 אוהדים הגיעו ליד אליהו. משחקה של הפועל ירושלים מול פרישטרי היוונית התקיים ללא קהל

אריה ליבנת
אריה ליבנת
יד אליהו, הערב. ההחלטה התקבלה רק בסמוך למועד המשחק
יד אליהו, הערב. ההחלטה התקבלה רק בסמוך למועד המשחקצילום: ניר קידר

משחקה של מכבי תל אביב הערב ב-21:15 (רביעי) מול מוליכת היורוליג, אנאדולו אפס, התקיים בתפוסה חלקית של כ-3,300 צופים, זאת בשל הנחיות משרד הבריאות האוסרות על כינוסים מעל כמות זו. הודעת מכבי תל אביב נמסרה כחצי שעה בלבד לפני תחילת המשחק, בעוד מאות אוהדים התאספו מחוץ לאולם יד אליהו.

"לאור ההודעה שהוצאה בשעות אחר הצהריים המאוחרות בדבר איסור קיומם של אירועים בהם נוטלים חלק מעל 5,000 צופים, קיימה הנהלת המועדון דיונים קדחתניים עם כל הגורמים הקשורים בנושא על מנת להביא לכך שאכן תותר כניסתם של כל הצופים בהיכל, שחלקם בוודאי היו בדרכם למשחק", נמסר ממכבי. "רק בסמוך לשעה 20:45 ולאחר מאמצים רבים התירו הגורמים המוסמכים לפתוח את שערי ההיכל. אנו מבקשים את הבנת האוהדים לסיטואציה. עשינו כל מאמץ שתוכלו להגיע ולצפות במשחק".

מכבי תל אביב מול אולימפיאקוס במחזור הקודם ביורוליג. ספק אם 11,500 הצופים יורשו להגיע ליד אליהו הערבצילום: ניר קידר

בנוסף, על פי הנחיות משרד הבריאות החדשות, שחקניה של מכבי תל אביב היו אמורים להימצא כעת בבידוד. המשרד פירסם כי על השבים ממדינות מסוימות באירופה, כגון ספרד, גרמניה או צרפת, להישאר בבידוד למשך 14 יום מעזיבת המדינה. מכבי עזבה את ספרד ב-21 בפברואר ועל פי ההנחייה היא אמורה להיות בבידוד עד ה-6 במארס.

משחקה של הפועל ירושלים מול פרישטרי היוונית, במסגרת שלב ההצלבה בליגת האלופות של פיב"א, התקיים ללא קהל בשל ההנחיות הללו. מהמועדון נמסר: "עקב הוראת משרד הבריאות ומכיוון שמספר המינויים ורוכשי הכרטיסים גבוה בהרבה מהגבלת משרד הבריאות הוחלט לקיים את המשחק הערב ללא קהל". 

אוהדי הפועל ירושלים. המשחק מול פרישטרי ייערך ללא קהלצילום: אילן אסייג

בנוסף, ביום שישי תקיים מינהלת ליגת העל בכדורסל ישיבת חירום על מנת להחליט על המשך פעילות הליגה, לרבות המשחק בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב שאמור להתקיים ביום ראשון הקרוב בארנה. בירושלים מתנגדים לקיים את המשחק עם 5,000 צופים בלבד כדי למנוע מצב בו יותר מ-1,000 מינויים לא יורשו להיכנס. אין באפשרותה של המינהלת לדחות את המשחק, שכן בעוד שבוע אמור להסתיים הסיבוב השני. מהמינהלת נמסר בתגובה: "דירקטוריון מנהלת ליגת העל בכדורסל יתכנס ביום שישי הקרוב על מנת לדון בהנחיות משרד הבריאות והיערכות מבחינת הקבוצות ולוח המשחקים בהתאם".

משחק רבע גמר גביע המדינה בכדורגל בין מכבי חיפה להפועל באר שבע, שאמור היה להתקיים הערב באיצטדיון סמי עופר בחיפה, נדחה גם הוא בשל החלטת משרד הבריאות. אך המשחק השני במסגרת המפעל, בין הפועל תל אביב להפועל רעננה, יתקיים כרגיל תחת מגבלות התפוסה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ