נתניהו בביקורת על מכבי תל אביב: "העמידו אזרחים בסכנת הידבקות"

לאחר שאנשי הקבוצה לא הוכנסו לבידוד כפי שדורשות הוראות משרד הבריאות, ראש הממשלה נתניהו גינה את התנהלותה של מכבי תל אביב במשחק מול אנאדולו אפס

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה נתניהו, בכינוס בחירות
ראש הממשלה נתניהו, בכינוס בחירות. גינה את התנהלות המועדוןצילום: גיל אליהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח ביקורת על התנהלותה של מכבי תל אביב אמש (רביעי) לפני פתיחת המשחק מול אנאדולו אפס. נתניהו טען כי הקבוצה סיכנה את בריאות הציבור בכך שלא הורתה לאנשיה להיכנס לבידוד כפי שנדרש (לאור העובדה ששיחקו מול ולנסיה ביום שישי האחרון), ואף התירה לאלפי אוהדים להיכנס למשחקה ביד אליהו.

"יש לי הערכה גדולה מאוד למכבי תל אביב בכדורסל, אך אני מגנה את העובדה שהם לא נשמעו להוראות והפרו אותן", אמר נתניהו, "אנחנו מעמידים בדרך זו הרבה אזרחים בסכנה של הידבקות. כבדו את ההוראות". משרד הבריאות שקל לנקוט באמצעי אכיפה נגד מכבי תל אביב, על כך שלא עמדה בהנחיות, אך בפועל אישר לה באופן מיוחד לטוס למשחק היורוליג הקרוב מול הכוכב האדום בבלגרד, סרביה.

שחקני מכבי תל אביב, אמש. היו אמורים להימצא בבידודצילום: ניר קידר

גם היום מכבי לא נכנסה לבידוד, ובמקום זה היא המריאה בטיסה פרטית לבלגרד לקראת המשחק מחר מול הכוכב האדום. בצהריים חזר בו משרד הבריאות מהאיום על הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ והקבוצה המריאה לבלגרד בלווית כמה מאות אוהדים.

בהודעה הרשמית שהוציא משרד הבריאות נמסר: "בהתאם להנחיות משרד הבריאות כל מי ששהה במדינות הקבועות בצו הבידוד ב-14 הימים האחרונים מחויב לשהות בבידוד. קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א לא הוחרגה מתחולת הצו ואם שחקניה שהו במדינה שהחוזרים ממנה מחויבים בבידוד אז גם הם מחויבים לשהות בבידוד. הפרה של הצו מהווה הפרה של החוק ועלולה לגרור נקיטת צעדי אכיפה נגד המפרים של הצו".

ממכבי תל אביב נמסר בתגובה כי היא לא קיבלה הנחיה להיכנס לבידוד וכי היא יוצאת היום למשחק בטיסה פרטית, בה לא תהיה במגע עם נוסעים אחרים. בשבוע הבא אמורה להגיע לארץ בסקוניה הספרדית ולשחק ביום חמישי מול הקבוצה. במשרד הבריאות כבר הודיעו כי הקבוצה מספרד לא תורשה להיכנס לארץ. במכבי אמרו בתגובה כי הם לא עוסקים במשחק הזה, שכן עד אז עשויות להתקבל הנחיות חדשות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ