אריה ליבנת
אריה ליבנת

מנהלת ליגת העל החליטה היום (שני) כי מכבי תל אביב והפועל ירושלים יוכלו לארח במשחקיהן הביתיים 5,000 איש בלבד עקב התפשטות נגיף הקורונה. 

במשחק בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב שהתקיים אתמול בארנה, הורשו באופן חד פעמי כניסתן של עד 9,000 צופים (הגיעו 8,235) כשבכל יציע נכנסו 4,500 איש ובין היציעים היו מחיצות. בעקבות עלייה במספר הנדבקים מנגיף הקורונה, החליט משרד הבריאות על הגבלה של עד 5,000 איש באירועי ספורט. את ההנחייה העביר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, למנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי.

הארנה בירושלים מכילה 11,600 מקומות ישיבה, ואילו יד אליהו 11,000 מקומות. למכבי יש למעלה מ-9,000 מנויים, לירושלים מעל 6,500. שתי הקבוצות יצטרכו להחליט במשחקיהן הקרובים - ירושלים מול מכבי ראשון לציון במוצאי שבת ומכבי מול מכבי אשדוד למחרת - כיצד לנהוג.

למעשה, אותה ההנחיה כבר התקבלה ביום רביעי שעבר, ירושלים בחרה לארח את פרישטרי ללא קהל. מכבי לא החליטה מה לעשות ו-3,300 צופים הגיעו למשחק. מכבי תצטרך לקבל החלטה גם לגבי המשחק הביתי מול באסקוניה ביום חמישי הקרוב. הקבוצה הספרדית הורשתה להיכנס לארץ בתנאי שתהיה מבודדת ככל האפשר.

"אני שמח שאנחנו יכולים להמשיך ולקיים את משחק ליגת העל", אמר יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל, "חשוב דווקא בימים כאלה, שנמשיך את הליגה ונתרום ולו במעט לרומם את מצב הרוח של האוהדים. ראינו אתמול בירושלים, עד כמה היה חשוב לקיים את המשחק ואת האווירה המיוחדת למרות משבר הקורונה מסביב, כמובן שנמשיך לעקוב אחרי הנחיות משרד הבריאות ונפעל לפיהן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ