אריה ליבנת
אריה ליבנת

בוטל המשחק בין מכבי תל אביב לבסקוניה, שתוכנן להתקיים הערב (חמישי) ביד אליהו - כך נודע בעקבות הודעת היורוליג על השבתת הליגה עקב התפשטות נגיף הקורונה.

היורוליג קיימה היום דיון טלפוני עם נציגי 18 הקבוצות בה התקבלה ההחלטה, שנבעה בין השאר בעקבות דרישה של ארגון השחקנים. "בעקבות הכרזת ארגון הבריאות העולמית על הקורונה כמגיפה עולמית, העלו את הסיכונים עבור כל משתתפי המשחקים. הגבלות התנועה הגוברות ברחבי אירופה, הכמות העצומה של שיבושי הנסיעה וההמלצות השונות של ארגון הבריאות הובילו למסקנה כי יהיה זה בלתי אפשרי לשמור על סדירות התחרויות. כדי לשמור על בריאותם ובטיחותם של המשתתפים והאוהדים, היורוליג הגיעה להסכמה עם מועדוניה להשעות זמנית את כל המשחקים בעונה הזו ביורוליג וביורוקאפ". היורוליג נמצאת כרגע בחלק האחרון של העונה הרגילה. עד כה התקיימו 29 מחזורים מתוך 34, כאשר חמש קבוצות, ביניהן מכבי תל אביב, הבטיחו את עלייתן לרבע הגמר.

"עשינו כל מה שרק ניתן על מנת לאפשר ולהמשיך לקיים את משחקי היורוליג כסדרם, הכל בהתאם להנחיות ולדרישות המוסדות המוסמכים ואנו מודים להם על שיתוף הפעולה", אמר יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, "נוכח ההתפתחויות שחלו בארצות אירופה ביממה האחרונה התקבלה ההודעה מהיורוליג בדבר הפסקת המשחקים בשלב זה, שכמובן חלה גם עלינו כבר מהערב ולאור זאת הן בסקוניה והן השופטים יחזרו עוד היום לארצותיהם".

ראשי מכבי תל אביב, העונהצילום: ניר קידר

משחקה הביתי של מכבי תל אביב הוטל בספק כמה פעמים במהלך השבוע האחרון, זאת לאור התפשטות הנגיף באירופה ובישראל. הקבוצה הודיעה לאחרונה על הגעה להסכמות עם משרד הבריאות לקיים את המשחק ללא קהל וכן כי בסקוניה, המגיעה מהעיר ויטוריה שבספרד, תשהה בבידוד מרגע הגעתה לישראל ועד לעזיבתה בסיום המשחק.

פיב"א הודיע: תחרויות הארגון הושבתו

פיב"א הודיע היום על השעיית כל המפעלים האירופיים - ליגת האלופות והיורופקאפ לגברים, היורוליג והיורוקאפ לנשים עד להודעה חדשה.

הפועל ירושלים העפילה אתמול לרבע הגמר בליגת האלופות לאחר ניצחון שני על פרישטרי במשחק שהתקיים באתונה ללא קהל. בעוד כשבועיים היתה אמורה להתחיל סדרת רבע הגמר בינה לבין בורגוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ