לאחר שהוחלט על סיום העונה: שחקניות ליגת העל בכדורסל יצאו לחל"ת

במסגרת ההסכם שהושג בין ארגון השחקניות למינהלת ליגת העל לנשים, יצאו השחקניות באופן מיידי לחופשה ללא תשלום. "מדובר בהסכם חשוב ומאוזן", אמרה יו"ר המינהלת הילה קניסטר בר-דוד

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקניות מכבי רמת גן. הקבוצה הוכתרה כאלופה לעונת 2019/2020
שחקניות מכבי רמת גן. הקבוצה הוכתרה כאלופה לעונת 2019/2020צילום: באדיבות מנהלת ליג

מינהלת ליגת העל לנשים בכדורסל וארגון השחקנים והשחקניות חתמו היום (חמישי) על הסכם לפיו קבוצות הליגה יוציאו באופן מיידי את כל השחקניות הישראליות, למעט החיילות, לחופשה ללא תשלום.

ההחלטה תאפשר להן לקבל דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי ותחסוך לקבוצות עשרות אלפי שקלים. המהלך היה מחייב נוכח משבר מגפת הקורונה, בעקבותיו הופסקה הליגה, בוטלו משחקי הפליאוף ומכבי רמת גן הוכתרה כאלופה לעונת 2019/2020.

"מדובר בהסכם חשוב ומאוזן", אמרה יו"ר המינהלת הילה קניסטר בר-דוד, "שיאפשר לקבוצות הליגה אוויר לנשימה בתקופה קשה זו. ההסכם שומר על זכויותיהן של השחקניות הישראליות שהן שותפות שלנו לדרך ודווקא בימים קשים אלו, חשוב לנו להביא בשורה ומסר של אחדות ושותפות, בין הנהלות קבוצות ליגת העל לשחקניות". 

עו"ד אורי כהנא, היועץ המשפטי של מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל ציין כי "החתימה על ההסכם התאפשרה בשל רצון טוב של כל הצדדים. בשונה ממצבם של השחקנים הגברים, אשר חלקים מהותיים מהשכר שלהם מבוססים על מענקים כנגד הישגים, השכר של רוב השחקניות הוא קבוע, מה שהקל על התהליך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ