אחרי שהכתירה את רמת גן כאלופה, החליטה מינהלת ליגת הנשים לדון בכך מחדש

עקב מחאתה של אליצור רמלה ואף על פי שהליגה לא תחודש העונה, הודיעו במינהלת הליגה כי הם מתכוונים לערוך דיון נוסף בהחלטה להכתיר את רמת כאלופה וייתכן כי העונה תסתיים ללא אלופה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקניות רמת גן, העונה. יצטרכו להמתין עם החגיגות
שחקניות רמת גן, העונה. יצטרכו להמתין עם החגיגותצילום: באדיבות מנהלת ליג

שמונה ימים לאחר שהכתירה את מכבי רמת גן לאלופת המדינה בכדורסל נשים בעונה הנוכחית, מינהלת הליגה חזרה בה הערב (שני) מהחלטתה והודיעה על כוונתה לקיים דיון נוסף בו יוחלט אם העונה תסתיים ללא אלופה או להחזיר את הכתר לרמת גן.

במכתב תשובה ששלחה המינהלת לאליצור רמלה, הקבוצה שהתנגדה להכתרת רמת גן כאלופה על אף שזו סיימה במקום הראשון בליגה הסדירה, הסבירה יו"ר המינהלת הילה קניסטר בר דוד את נימוקיה. לדבריה, בישיבה בה הוחלט לסיים את העונה עקב מגפת הקורונה נכחו נציגי איגוד הכדורסל היו"ר עמירם הלוי, המנכ"ל יעקב בן שושן והגזבר נאור גלילי וכן נציגי ארבע הקבוצות שהעפילו לפלייאוף: נציגים של הפועל ראשון לציון, רמת גן, מכבי אשדוד (טלפונית) כאשר כולם הסכימו להכתיר את רמת גן כאלופה למעט נציגה של אליצור רמלה, המנכ"ל ניסים רון.

עוד מזכירים במינהלת כי מדובר בסיטואציה יוצאת דופן של הפסקת ליגה באמצע עונה כאשר בעבר הרחוק הליגה הוכרעה ללא פלייאוף ולאור המגפה הוחלט גם במדינות אירופיות כמו ליטא, בלגיה ופולין להכתיר אלופה על פי המצב בטבלה.

אולם בסוף המכתב מפתיעה קניסטר בר דוד וכותבת: "על אף האמור ומכיוון שאני סבורה כי מדובר בסיטואציה ייחודית ותקדימית ומכיוון שאכן לא התקיימו משחקי פלייאוף בעונה הזו, אזמן את דירקטוריון המנהלת לה מסורה הסמכות לניהול משחקי הליגה לישיבה שלא מן המנין על מנת לקיים דיון נוסף ולהכריע בסוגיה".

למרות זאת, ליגת העל העונה לא תשוב יותר לפעילות והדילמה היחידה היא אם לסיים אותה עם אלופה או ללא אלופה.

מאליצור רמלה נמסר בתגובה: "בעקבות פניית קבוצת עו"ד אליצור נווה דוד רמלה באמצעות ב"כ עו"ד דימטרי שהין,המינהלת החליטה לדון מחדש בסוגיית האליפות. בשיחה עם ניסים רון מנהל המקצועי של הקבוצה הוא הדגיש שהוא מאמין שאליפות יש לקחת באופן ספורטיבי במשחק על המגרש או שלא יכריזו על אלופה בעונה הנוכחית שלא הגיעה לסיומה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ