איגוד הכדורסל: הליגות הנמוכות יחודשו בתחילת יוני

איגוד הכדורסל דורש ממשרד הבריאות לאשר את חידוש העונה בליגת הלא-מקצועניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירם הלוי. ממשיך בתפקידו
עמירם הלוי. ממשיך בתפקידוצילום: שרון בוקוב

הנהלת איגוד הכדורסל החליטה היום (רביעי) להחזיר לפעילות את הליגות הלא-מקצועניות, שכוללות כ-30 אלף שחקנים ושחקניות. הכוונה היא לליגות הנמוכות לגברים (החל מהארצית ומטה) ולנשים (החל מהלאומית ומטה) וכן לליגות בגילים השונים שפעילותן הופסקה לפני חודש וחצי.

האיגוד הודיע למשרד הבריאות על הכוונה להחזיר את הקבוצות לאימונים בתחילת במאי. בשבועיים הראשונים האימונים יתקיימו ללא מגע ולפי תחנות בנות 4-3 שחקנים. כל נציג קבוצה, מאמן או מנהל יחתום בפני האיגוד על מסמך בו הוא מתחייב לשמור על ההנחיות: מדידת חום לפני כל אימון ושמירת מרחקים במידת האפשר. כעבור שבועיים הכוונה היא לאפשר לקבוצות לערוך אימונים רגילים.

בתחילת יוני, לפי התוכנית, יחזרו הליגות להיות משוחקות. מנכ"ל האיגוד יעקב בן שושן הכין תוכנית לקיצור העונה בכל הליגות כשהכוונה היא לסיים את העונה באמצע חודש יולי.

"אנחנו מתכוונים להודיע למשרד הספורט ומשרד הבריאות שאין שום סיבה לא להחזיר את השחקנים שלנו לאימונים באופן מיידי ובהתאם להנחיות", אמר מנכ"ל האיגוד יעקב בן שושן, "אם נקבל תשובה שלילית מישהו יצטרך להסביר את דעתו. בניגוד לתפילה, בה יכולים להגיע בכל יום ולכל תפילה 19 אנשים שונים, קבוצת כדורסל היא הומוגנית, השחקנים בה והצוות אינם מתחלפים. אנו רואים חשיבות עליונה בפעילות גופנית לשחקנים, בעיקר לשחקנים הצעירים ובהמשך לסיום העונה על המגרשים".

מוקדם יותר נבחר עמירם הלוי פה אחד לקדנציה שלישית כיו"ר האיגוד. הלוי בן ה-75 משמש בתפקיד מאז מאי 2014 ואמור להשלים עשר שנים. שמעון מזרחי ימשיך להיות מ"מ בכיר ליו"ר האיגוד. "אני מודה להנהלת איגוד הכדורסל על האמון", מסר הלוי, "אני מבטיח להמשיך ולעשות הכל כדי לקדם את הכדורסל בישראל. אלו ימים לא פשוטים לכולם, אבל אנחנו חושבים ועומלים על הדרך להחזיר את הילדים והנוער למגרשים במהירות האפשרית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ