התוכנית לסיום העונה בכדורסל: חמישה שבועות מרוכזים בשני אולמות במרכז הארץ

יו"ר המינהלת שלח למשרדי הבריאות והספורט את תוכניתו לסיום העונה: השחקנים הזרים יחזרו לבידוד של שבועיים, הליגה תחזור למקום בו הפסיקה ולסיבוב שלישי מקוצר, שבסופו סדרות רבע גמר מקוצרות ופיינל-פור. העלות הצפויה: שלושה מיליון שקלים

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפועל ירושלים נגד מכבי תל אביב, העונה. השחקנים הזרים יחזרו?
הפועל ירושלים נגד מכבי תל אביב, העונה. השחקנים הזרים יחזרו?צילום: ניר קידר

מינהלת ליגת העל בכדורסל מעוניינת לחדש את עונת המשחקים שהופסקה עקב התפשטות נגיף הקורונה בעוד חודש וחצי, סביבות השבוע השני של חודש יוני. על פי תוכניתו, הליגה תתקיים במתכונת של סיבוב שלישי מקוצר, בפורמט בית עילון ובית תחתון, וסדרות של הטוב משלושה משחקים ברבע הגמר, שלאחריהן פיינל-פור. התוכנית אמורה לקחת כחמישה שבועות.

יו"ר המינהלת, שמואל פרנקל, שלח היום למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ולמנכ"ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי, תוכנית להחזרת המשחקים. פרנקל מתנה את יציאתה של התוכנית לפועל בכך שתאושר על ידי משרד הבריאות עד יום שישי הקרוב, 1 במאי, אחרת - לדבריו של פרנקל - לא ניתן יהיה לחדש את המשחקים העונה. פרנקל טוען כי עלות התוכנית היא כ-3 מיליון שקל, ולאור המשבר הכלכלי שניחת על הענף הוא מבקש סיוע. המינהלת גם רוצה שהטוטו-ווינר יעביר חלק מההקצבות מראש, וכן שערוץ הספורט, שישדר את המשחקים, יעמוד בהתחייבות הכלכלית הקודמת שלו.

לפי התוכנית של פרנקל, ב-1 במאי יפנו הקבוצות לזרים והמתאזרחים שחזרו לארה"ב ויבקשו מהם לחזור ארצה. פרנקל מדגיש כי רק אם רוב הזרים יסכימו לחזור, הליגה תחודש. הזרים יקבלו שבוע כדי לחזור, ואז כשיגיעו ארצה ייכנסו לבידוד בן 14 ימים. בתום הבידוד, כל השחקנים, המאמנים ואנשי המשק יעברו בדיקת קורונה. בסה"כ מדובר ב-500 איש. בשלב הבא הקבוצות יחלו להתאמן במשך שלושה שבועות. בתקופה זו יידרשו המעורבים לריחוק חברתי בחייהם הפרטיים ובכל יום ימדדו את החום שלהם.

בתום תהליך שאמור להימשך כשישה שבועות, הליגה תחודש היכן שהופסקה, במחזור האחרון של הסיבוב השני. לאחר מכן יתקיים סיבוב שלישי מקוצר של בית עליון ובית תחתון, חמישה משחקים בסה"כ לכל קבוצה. כל קבוצה תשחק פעמיים בשבוע, כשהמשחקים יתקיימו בשני אולמות בלבד, ככל הנראה במרכז הארץ, ללא נוכחות של קהל. בכל יום יתקיימו שלושה משחקים, בשעות 15:00, 17:30 ו-20:00. בתום הליגה, יתקיימו סדרות רבע גמר הפלייאוף - הטוב משלושה משחקים במקום הטוב מחמישה כפי שתוכנן במקור. לאחר מכן יתקיים פיינל-פור. ההערכה היא כי העונה כולה תרוכז לחמישה שבועות, כך שהפיינל-פור צפוי להיות בסוף יולי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ