הפועל חולון בצרות: חובות טרם שולמו, הבעלים שלמה אייזיק מאיים בעזיבה

משבר הקורונה פגע קשות בקבוצה שקיוותה כי העירייה תסכים להקדים הקצבותיה כדי שתוכל לשרוד, אך ראש העיר מוטי ששון השיב לבקשה בשלילה. כתגובה לכך, הבעלים שלמה אייזיק מאיים בעזיבה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טי.ג'יי קליין, גיא פניני ושלומי הרוש. במידה שאייזיק יעזוב כנראה שיתבצעו שינויים בסגל היקר
טי.ג'יי קליין, גיא פניני ושלומי הרוש. במידה שאייזיק יעזוב כנראה שיתבצעו שינויים בסגל היקרצילום: שרון בוקוב

שלמה אייזיק עלול לעזוב את הפועל חולון אחרי תשע שנים. קבוצת הביטוח והפיננסים "יונט" שנמצאת בבעלותו של אייזיק שימשה במשך שנתיים כספונסרית של הקבוצה והיא משקיעה מדי שנה מיליוני שקלים בקבוצה שמעמידה את התקציב השלישי בגודלו בישראל. .

ב-2013 הפך אייזיק ליו"ר המועדון, עזב לשנתיים ואז חזר כבעלים. יונט חולון זכתה בשנים האחרונות בגביע המדינה והגיעה לגמר הפיינל-פור, בשלוש השנים האחרונות שיחקה בליגת האלופות של פיב"א. כשהעונה הופסקה באמצע חודש מארס דורגה חולון במקום הרביעי.

שלמה אייזיק. העמיד את התקציב השלישי בגובהו בליגהצילום: ניר קידר

חולון מצויה כעת במשבר כלכלי. היא היתה אחת הקבוצות הראשונות שהוציאו את כל השחקנים והמאמנים באופן מיידי לחל"ת. יש לה עדיין חובות לשחקני עבר ביניהם קאליף ווייאט וייתכן שגם לסוכנים ולספקים. ב-18 במארס פנה אייזיק לראש עיריית חולון מוטי ששון בבקשה להקדים את ההקצבה השנתית בארבעה חודשים. "סגרנו למעשה דה פקטו את עונת הכדורסל. המצב יצר סיטואציה כלכלית קשה ביותר ופער בורות כספיים גדולים יותר. אנחנו מבקשים שתעבירו לנו את יתרת הכספים העומדים לרשותנו בדין בלי להוסיף מעבר למה שמגיע לנו. על מנת לאפשר לנו לעמוד בהתחייבויותנו בצורה מכובדת, אנו מבקשים שתקדימו את הקצבת העירייה לה אנו זוכים בחודש אוגוסט". ב-2 באפריל ענה ראש העירייה לאייזיק כי אין באפשרותו לעזור לקבוצה.

אייזיק פנה לפני מספר ימים לראש העירייה בשנית עם איום לסגור את הקבוצה. "לאור העובדה שהטוטו לא מעביר כספים לספורט בהוראת מדינת ישראל, כספים בגין זכויות שידור לא מתקבלים והאוצר לא עוזר, יהיה לנו קשה מאוד להמשיך לפעול בעונה הבאה ובכלל. אני פונה אליך בבקשה שתשחרר לנו את הכספים להם אנו זכאים, כיום ולא בעוד ארבעה חודשים כי אז ייתכן שלא יהיה לך למי להעבירם".
בחולון עדיין מאמינים כי אייזיק יישאר וגם אם לא, בטוחים שהקבוצה תמשיך להתקיים. היו"ר איתן לנציאנו אמר ל"ספורט הארץ": "הפועל חולון קיימת 75 שנה, המועדון גדול מדי בשביל להתפרק בגלל דבר כזה או אחר. הסתדרנו כל השנים ונסתדר גם הפעם. אני יכול להבטיח שהקבוצה לא תקרוס, היא תמשיך בכל מקרה להתקיים".

חולון חתומה לעונה הבאה עם שלושה ישראלים בכירים, גיא פניני, שלומי הרוש ויוגב אוחיון. אם אייזיק יעזוב, היא תבנה סגל בתקציב זול יותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ