מינהלת הליגה בכדורסל הציגה את המתווה להמשך העונה

הקבוצות ישלימו את המשחק החסר בסיבוב השני, לאחריו הליגה תחולק לבית עליון ותחתון. שמונה הראשונות יתמודדו בסדרות פלייאוף והמנצחות יעפילו לפיינל פור

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

ועדת המינהלת של ליגת העל החליטה היום על הפורמט החדש להמשך העונה שהופסקה. על פי הפורמט החדש, הליגה תחולק בסיבוב השלישי לשני בתים.

ב-20 ביוני ייפתח המחזור ה-22 והאחרון של הליגה הרגילה לאחריה, תחולק הליגה כאמור לשני בתים. ארבע הראשונות ישחקו בבית העליון בשני סיבובים. בבית התחתון יתקיים סיבוב אחד. בתום הסיבוב השלישי המקוצר (בית עליון ותחתון), שמונה הראשונות יעפילו לרבע גמר הפלייאוף שיתקיים בשיטה של הטוב משלושה משחקים. ארבע האחרונות יקיימו ביניהן סיבוב משחקים נוסף כשהנקודות שצברו עד כה נספרות. משמעות הדבר היא כי לקבוצות שנאבקות נגד הירידה יהיו עד סוף העונה 11 משחקים. החלטה זו נקבעה על מנת לגרום למכבי אשדוד להעמיד את ההרכב החזק ביותר.

ועדת המינהלת פתחה היום חלון העברות של ישראלים וזרים עד ה-18 ביוני, יומיים לפני חידוש העונה. קבוצות שסיימו את מיכסת הזרים השנתית (שמונה) יוכלו לרשום ארבעה חדשים. אם הליגה הלאומית לא תחודש, קבוצות יוכלו להחתים זרים מהליגה הזו. קבוצה תוכל להחתים זר ששיחק ערב סגירת העונה בליגת העל בקבוצה אחרת רק באישור אותה קבוצה.

 המינהלת גם החליטה לחייב כל קבוצה להציב בכל משחק לפחות ששה שחקנים ששיחקו בטרם הופסקה הליגה. משמעות הדבר היא כי הפועל חולון תיאלץ לחתום על חוזה חדש לפחות עם שחקן אחד מאלו ששיחררה לפני חודשיים. כל קבוצה גם מחוייבת לרשום בכל משחק שני זרים לפחות. יחד עם זאת המינהלת בחרה שלא לקבוע עונש על קבוצה שלא תעמוד בחוקים האלו. קנס של 400 אלף שקל יושת רק על קבוצה שלא תופיע למשחק כל שהוא.

דני אבדיה. ישחק עם מכבי תל אביב בבית העליוןצילום: אלן שיבר, מנהלת הל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ