רשמית: היורוליג ביטלה את עונת 2019/2020 בשל הקורונה

לאחר לחץ כבד מצד שחקני היורוליג והצבעה של ראשי הקבוצות, החליטה הליגה על סיום מוקדם של העונה. מכבי תל אביב תשתתף בליגה הישראלית לאור הביטול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וסילי מיצ'יץ' ואנאדולו אפס, העונה מול מכבי תל אביב
וסילי מיצ'יץ' ואנאדולו אפס, העונה מול מכבי תל אביבצילום: SALIH ZEKI FAZLIOGLU / Anadolu A

היורוליג החליטה באופן רשמי על ביטול עונת 2019/20 בהצבעה בין ראשי הקבוצות שמשתתפות במפעל, שהצביעו על כך על פני האפשרות לחידוש הליגה. העונה הבאה, הודיעה הליגה, תיפתח ב-1 באוקטובר.

מנכ"ל היורוליג ג'ורדי ברתומאו, כך על פי דיווחים, הציע כבר בפתח השיחה להצביע נגד חידוש העונה בעקבות דרישת השחקנים, שהביעו חשש מפציעות בשל הכנה לקויה. גורם המעורה בדיונים אמר ל"ספורט הארץ" כי מכבי ואנאדולו אפס, מוליכת המפעל, היו היחידות שהצביעו בעד חידוש הליגה. לאחר הדיווחים הראשוניים, היורוליג הודיעה כי לא תוכתר אלופה העונה.

הכרעה זו התקבלה לאחר לחץ פומבי ופנימי מצד שחקני היורוליג - מטייריס רייס ועד שיין לארקין - שתבעו מראשי המפעל לא להשלים את העונה, ואף הצביעו על כך. "כל קבוצה ראויה להזדמנות שווה לזכות ביורוליג, אך בעקבות המגפה הזו לקבוצות ולשחקנים רבים לא היתה את האפשרות להתכונן כמו אחרים", כתב לארקין מאנאדולו אפס, מלך הסלים של העונה, "אני חושב שאליפות היורוליג לא צריכה להיות מוכרעת על פי היכולת של השחקנים להתאמן. ההפסקה הארוכה הזו יצרה ללא ספק יתרון לא הוגן לחלק מהשחקנים והקבוצות". 

הרעיון המרכזי לחידוש העונה היה לקיים את המשחקים שנותרו בעיר אחת ובשני אולמות לאורך חודש יולי - כולל קיום פיינל 8 - כפי שהוצג במתווה שהגישה היורוליג לפני כחודש. על פי אותו מתווה הקבוצות ישהו בבידוד החל מ-29 במאי ועד 11 ביוני, ולאחר מכן יתקיים מחנה אימונים בן שלושה שבועות. בין 4 ביולי ל-26 ביולי היו מתקיימים 54 המשחקים שנותרו. על פי הדיווחים שקדמו להודעת הביטול, בין הערים שנשקלו כמארחות היו איסטנבול, סלוניקי, וילנה, בלגרד או קלן.

בעקבות שאיפות החזרה של היורוליג, מכבי תל אביב הודיעה כי אם המפעל אכן ישוב, הצהובים יעדיפו להשתתף בו על פני השתתפות בהשלמת העונה בליגת העל הישראלית - שתאריכי החזרה שלה היו חופפים לאלו של היורוליג. ביום שבת האחרון הודיעה מכבי על שחרורו של טאריק בלאק, צעד שהעיד על הפסימיות שלה בנוגע לאפשרות שהיורוליג תשלים את העונה. עם ביטול העונה האירופית מתברר שמכבי תשתתף בליגה הישראלית גם ללא ארון ג'קסון וג'יילן ריינולדס ששוחררו ונייט וולטרס הפצוע.

מצד יתר הקבוצות, רק צסק"א ופנאתינייקוס הביעו התנגדות פומבית לחזרת המפעל. הראשונה גם חוותה טרגדיה במהלך המגפה כשנודע כי רומן אבזלילוב, רופא הקבוצה, מת בגיל 44 לאחר שאובחן כחולה קורונה.

תגיות:

תגובות