סופית: הליגות הנמוכות בכדורסל בוטלו. בני הרצליה והפועל חיפה העפילו לליגת העל

איגוד הכדורסל החליט סופית להפסיק את פעילות הליגות הנמוכות. "השחקנים והשחקניות היו שמחים לחזור, אבל משרד הבריאות הערים קשיים", אמרו בארגון השחקנים

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני הרצליה. בעונה הבאה בליגת העל
בני הרצליה. בעונה הבאה בליגת העלצילום: ניר קידר

\הנהלת איגוד הכדורסל החליטה היום להפסיק את פעילותן של כל הליגות בישראל למעט ליגת העל. בהנחית בית הדין בעקבות הערעור שהגישה הפועל עפולה, ההנהלה קיימה דיון מחודש לגבי ההכרעות בליגה הלאומית. בפעם השלישית היא קיבלה את אותה החלטה לפיה הליגה שהופסקה באמצע מארס תבוטל ושתי הקבוצות שדורגו במקומוות הראשונים בתום 22 מחזורים, בני הרצליה והפועל חיפה יעלו לליגת העל. הרצליה חוזרת לליגה אחרי הפסקה של שנה, חיפה אחרי 20 שנה. ההנהלה אישרה גם את ביטול היורדות לליגה הארצית.

לפני מספר שבועות אישר האיגוד לקבוצות בכל הליגות החובבניות שהוא מפעיל, לבוגרים, בוגרות, צעירים וצעירות להתחיל להתאמן בדרך לחזרה אפשרית למשחקים. אולם מרבית הקבוצות בחרו שלא לחזור להתאמן וביקשו מהאיגוד לבטל את העונה. ארגון השחקנים והשחקניות ערך משאל בקרב שחקני הליגה הארצית ושחקניות הליגה הלאומית בהן נוצר רוב לחזרה של העונה. אולם האיגוד נענה לבקשת הקבוצות ולא של הפעילות והפעילות והחליט להפסיק את העונה. עירוני רמת גן והפועל עכו שדורגו במקום הראשון בליגה הארצית דרום וצפון העפילו לליגה הלאומית כך שהליגה הזו תימנה בעונה הבאה 15 קבוצות. גלבוע/מעיינות שדורגה במקום הראשון בלאומית נשים העפילה לראשונה לליגת העל. ליגה זו תימנה 11 קבוצות.

ארגון השחקנים קיבל בהכנעה את החלטת האיגוד. "ההחלטה התקבלה על רקע ההגבלות הרפואיות המחמירות שהטיל משרד הבריאות, ובראשם הבידוד שנדרש מהשחקנים והשחקניות. רוב השחקנים והשחקניות היו שמחים לחזור ולשחק, אבל הקשיים שהטיל משרד הבריאות, שדורש בידוד מהשחקנים שיש להם עבודה נוספת, הביאו לצערנו לחוסר יכולת לפתוח את הליגה. אנחנו מקווים שהעונה הבאה תתקיים בצורה יותר מתחשבת, שתאפשר לכולם לשחק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ