אריה ליבנת
אריה ליבנת

אחרי ההחלטה הרשמית על ביטול העונה, ביורוליג קיימו היום (שני) מסיבת עיתונאים. נשיא המפעל, ג'ורדי ברתומאו, הסביר את הסיבות לביטול: "עשינו הכל כדי לחזור, היו פרוטוקולים של בריאות, סידורים לוגיסטים ותכנית מפורטת ברמה הגבוהה ביותר, אבל למרבה הצער לא נוכל להוציא לפועל. העדיפות העליונה שלנו היא בריאות השחקנים ואנשי הצוות. לא יכולנו להבטיח שלכל הקבוצות יהיו תנאים שווים בהכנה לחידוש הליגה, מכיוון שבכל מדינה התנאים שונים".

ברתומאו הכחיש שמועה שהיו קבוצות שחשבו לעזוב את היורוליג בגלל הקורונה. "אף אחד לא יודע מה יהיה בעונה הבאה אבל אנחנו מאמינים שהעונה הבאה תיפתח כרגיל. מצפים לחזור למצב הנורמלי, מוקדם ככל האפשר. ננסה לעשות את הטוב ביותר כדי שההשפעות ממשבר הקורונה יהיו מצומצמות ככל שניתן".
על ההצעה לשנות את הפורמט, להפחית משחקים ואולי אפילו לוותר על קבוצות שלא יכולות לעמוד בתנאים אמר: "זה משהו שלא עלה בשום שלב. כל המועדונים היו מאוחדים סביב ההחלטה הזו".

ברתומאו הודיע כי בשל ביטול העונה, בעונה הבאה יופיעו אותן 18 קבוצות, ללא שום שינוי. "זו ההחלטה הנכונה למען ההגינות וההמשכיות. אי אפשר להעניק כרטיס לקבוצות חדשות כל עוד העונה לא הסתיימה בצורה ספורטיבית".

על החשש שלא יותר כניסת קהל בעונה הבאה אמר: "אני לא חושב שזה יהיה אחיד. יכול להיות שמדינות מסויימות יאשרו קהל ואחרות לא". לטענה לפיה השחקנים סירבו לחזור מכך שכבר הובטח להם 80% מהשכר השנתי: "37 שחקנים השתתפו בפגישה בשבת. אף אחד מהם לא אמר שהשיקול שלו הוא כספי. הטיעונים שלהם היו הגיוניים. הם נגעו למצב הבריאותי. חשש מפני פציעות וחשש מירידה ברמה המקצועית בשל אי שיוויון בהכנות".

ג'ורדי ברתומאו. "נעזור למי שתצטרך"צילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ