ג'ייק כהן צייץ: "מדוע המינהלת עורכת בדיקות קורונה רק למי שמגלה תסמינים?"

פורוורד מכבי תל אביב ביקר את המינהלת בחשבון הטוויטר שלו, והוסיף: "שמישהו יעזור לי להבין את ההיגיון, הרי ידוע שאחוז גבוה מהנדבקים בקורונה אינו מגלה תסמינים". ניקולה וויצ'יץ' תמך בו, וצייץ: "אין סיבה לא לבדוק את כל השחקנים ואנשי הצוות בליגה"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ייק כהן, העונה. "מה ההיגיון?"
ג'ייק כהן, העונה. "מה ההיגיון?", הוא תוההצילום: ניר קידר

על רקע העלייה במספר הנדבקים בקורונה בישראל היום (שישי), ביקר הפורוורד של מכבי תל אביב, ג'ייק כהן, את מינהלת הליגה בחשבון הטוויטר שלו, והתלונן על כך שלא נערכות מספיק בדיקות.

"אני מזכיר שבליגת ווינר בודקים אם שחקנים נדבקו בקורונה רק אם הם מגלים תסמינים למחלה, למרות ההוכחות שאחוז גבוה מהנדבקים כלל אינו מגלה תסמינים. שמישהו בבקשה יסביר לי את ההיגיון בזה", הוא כתב.

כהן התייחס בציוצים נוספים לעניין, ובין היתר כתב שהמינהלת צריכה לבדוק את השחקנים לפני כל משחק למען בריאותם ובטיחותם, גם אם משרד הבריאות לא עושה זאת, והוסיף: "אנחנו מזיעים במשך שעתיים בצמוד לשחקנים אחרים, איך חוסר ידיעה אם שחקנים נדבקו עדיף על בדיקה שלהם וקבלת המידע הזה? בבונדסליגה בודקים את השחקנים כל 4-5 ימים".

הציוץ של כהן זכה לתמיכת המנהל המקצועי של מכבי תל אביב, ניקולה וויצ'יץ', שכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אין סיבה לא לבדוק את כל השחקנים ואנשי הצוות בליגה. השחקנים הם העובדים היחידים בישראל שאינם נדרשים לשמור על מרחק, ובאים במגע עם שחקנים אחרים".

קבוצות ליגת העל אמורות לשוב לאימונים מלאים ב-1 ביוני, והליגה צפויה להתחדש ב-20 ביוני אחרי פגרה של כחודשיים וחצי בעקבות מגפת הקורונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ