המינהלת נגד ג'ייק כהן: "מכבי תל אביב היתה צריכה לעדכן אותו במתווה"

במינהלת הליגה בכדורסל ענו לשחקן שביקר אותם על כך שהם לא מבצעים בדיקות לשחקנים. "שכל קבוצה תוודא שההנחיות יגיע עד לאחרון השחקנים", נכתב בהודעה רשמית של המינהלת. במכבי תקפו: "מותר לשחקנים לדרוש בדיקות"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ייק כהן. במינהלת העבירו ביקורת על מכבי תל אביבצילום: ניר קידר
ספורט הארץ

הכדורסל הישראלי יחזור ב-20 ביוני אבל המאבקים בין מכבי תל אביב למינהלת הליגה כבר בעיצומם. אחרי שג'ייק כהן ביקר אתמול (שישי) בטוויטר את המינהלת על כך שהיא לא עורכת בדיקות לשחקנים, במינהלת ענו לשחקן מכבי והאשימו את קבוצתו בכך שלא עדכנה אותו בפרטי המתווה לחזרת הכדורסל. 

"מינהלת הליגה העבירה מבעוד מועד לכל הקבוצות את מתווה משרד הבריאות", נכתב בהודעת המינהלת, "כולל התנגדותו לבצע בדיקות קורונה בשל העובדה כי הן אינן מדוייקות ועשויות ליצור מצג שווא. אנו מביעים צער על כך שמכבי תל אביב לא הקפידה לעדכן את שחקניה בדבר מתווה והנחיות משרד הבריאות לחזרת הקבוצות לאימונים ומשחקים. אם היו עושים כמתחייב, יכלו למנוע משחקניהם לצאת במתקפה מיותרת ושלוחת רסן נגד המנהלת".

עוד הבהירו במינהלת כי: "גם ליגת הכדורגל מחוייבת לאותו מתווה. אנו מצפים שכל קבוצה תוודא שההנחיות שהועברו אליהם בעברית ובאנגלית יגיעו עד לאחרון השחקנים, תוך שכל קבוצה לוקחת אחריות על שחקניה".

במכבי תל אביב מיהרו להגיב למינהלת. "חבל שמנהלת הליגה לא בודקת את הפרטים", תקפו הצהובים בהודעה רשמית, "מכבי תל אביב העבירה כלשונו את המתווה וההנחיות לכלל השחקנים וזאת בניגוד לכתוב בהודעת המנהלת. כולנו יודעים שאין חובת בדיקה בליגת הישראלית. הגורמים בקבוצה גם מודעים לעניין ה-False Positive. הפיתרון לכך הוא בדיקות חוזרות".

"גם במשרד הבריאות מאמינים בבדיקות", נמסר מהקבוצה, "ועובדה שהן מתבצעות בקרב הציבור הרחב. אנו ממליצים למי שעומד מאחורי הודעת המנהלת, לבדוק את הפרטים להבא. ולעצם העניין: מותר לשחקנים לבקש בדיקות גם אם הן אינן במתווה. מותר להם להביע את רצונם להרגיש בטוחים עד כמה שניתן. חשוב לתת להם להתבטא ולא לסתום פיות. מכבי תמשיך לעשות הכל כדי לתת תחושת ביטחון לשחקני הקבוצה ולצוות. בואו כולנו יחד נשמור על השחקנים ונכבד אותם"

כהן ביקר את מינהלת הליגה על כך ששחקנים נבדקים רק אם הם מגלים תסמינים למחלה למרות שאחוז גבוה מהנדבקים אינו מגלה תסמינים. לטענתו המינהלת צריכה לבדוק את השחקנים לפני כל משחק למען בריאותם ובטיחותם, כפי שנעשה בבונדסליגה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ