ג'ייק כהן מגיב לביקורת: "ראיתי כותרות שיוצרות אש, אני רק ביקשתי מידע"

פורוורד מכבי תל אביב התראיין לאתר המועדון והסביר את עמדתו ביחס למתווה לחידוש הליגה. "ביקשתי לבטל את הליגה או לפגוע למישהו בשכר", אמר כהן

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ייק כהן. "לא ביקשנו לבטל את הליגה"
ג'ייק כהן. "לא ביקשנו לבטל את הליגה"צילום: ניר קידר

אחרי שעורר סערות בטוויטר בשל התבטאויות נגד מתווה חידוש הליגה של מינהלת הכדורסל, ג'ייק כהן מסביר את עצמו. בריאיון נינוח לאתר של מכבי תל אביב אומר היום (חמישי) כהן שהוא לא ניסה לפגוע בליגה או בשחקנים הישראלים. 

"בשום נקודה לא ביקשתי לבטל את הליגה או לפגוע למישהו בשכר, בשום שלב לא ביקשתי את זה. אני לא פועל לזה. הליגה חוזרת, מצוין, בואו נעשה את זה בדרך בריאה, פיזית ומנטלית", הבהיר כהן. רק שלשום ארגון שחקני היורוליג בה חבר כהן  פנה למנהלת הליגה הישראלית בדרישה לשנות את חוקי הבידוד או לחילופין לבטל את חידוש המשחקים. המכתב זכה לתגובה חריפה ממספר שחקנים, ביניהם קפטן עירוני נס ציונה טל דן שאמר: "היורוליג לא יכתיב לנו שום דבר. יש כמה שחקנים ששכרם מובטח והם לא רוצים לחזור לשחק".

"ראיתי תגובות שאנחנו מנסים לפגוע בליגה, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת", הגיב כהן, "ליגת ווינר-סל טובה, זה טוב לי באופן אישי. ככל שהליגה טובה יותר, המצב שלי טוב יותר. אני משחק בישראל, אני משחק בליגת ווינר-סל. אם הליגה טובה, לי טוב".

ג'ייק כהן. האשים את התקשורת בהגזמותצילום: ניר קידר

כהן סיפר שכל הציוצים שהעלה בטוויטר נבעו מכך ש"אני רוצה לעשות את העבודה שלי ברמה גבוהה. אני רוצה לשחק הכי טוב שאני יכול, אני רוצה לנצח משחקים, אני רוצה לזכות באליפות - וקשה מאוד להתרכז בדברים האלה כשאני מרוכז בבריאות שלי. כשאני לא בטוח בנוגע לפרוטוקולים אודות הקורונה. כשאני לא בטוח אם הבריאות המנטלית שלי תהיה בסדר אחרי בידוד של חודשיים. איך יהיה הבידוד? הנשים והילדים שלנו יכולים לצאת? מה קורה אם מישהו יוצא חיובי בבדיקות? לא היה לנו את המידע הזה.

"אני חושב שהרבה אנשים יכולים להזדהות עם העובדה שאם לא היו להם את התשובות האלה במקום העבודה שלהם, בכל מקום בו הם עובדים - במשרד, בית ספר, במשרד, מה שלא יהיה - אם הם לא יכולים לקבל את התשובות לשאלות האלה, ייתכן שלא יוכלו למלא את עבודתם כמיטב יכולתם. אז ראית תסכול מצד שחקנים שאין להם דרך טובה להשיג תשובות והרבה אנשים לא אהבו את העובדה השמענו את זה בטוויטר".

כהן מזכיר כי גם לטיישון תומאס, ג'ייקובן בראון (שהספיק כבר לעזוב את הארץ), אלכס המילטון ודומיניק ווטרס "יש את אותן השאלות לגבי הבדיקות ועל הבידוד, אז אלו לא רק אנחנו. אנחנו מקבלים את מירב תשומת הלב. אם מסתכלים רחב יותר, אפשר לראות שלכל האמריקנים בליגה יש את הבעיות האלה, אז זה לא רק אנחנו".

"אני מעודד שהם הגיעו לדבר איתנו לפני כמה ימים על המתווה הזה", אמר כהןעל הביקור של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור גרוטו באימון ביד אליהו ביחד עם יו"ר המנהלת שמואל פרנקל: "אני מעודד שהם הגיעו לדבר איתנו לפני כמה ימים על המתווה הזה, אבל זה היה כמה שבועות אחר כך. והשאלות שהיו לי, האם הן היו עולות אם לא היינו אומרים משהו בטוויטר? היו עונים לשאלות שלנו או שהם פשוט היו מצפים שנעלה לשחק? אני רוצה לראות יותר מידע, יותר מידע פתוח בין השחקנים והליגה, וביטאתי את זה מול מנהלי הליגה שדיברתי איתם מאז, ואני מעודד מזה בגלל שהם מבינים את הצרכים לתקשורת טובה יותר בינינו".

כהן התאכזב מהביקורת שספגו שחקני מכבי על הציוצים נגד ההנחיות. "ראיתי בתקשורת לאחרונה הרבה כותרות שיוצרות אש כמו "ג'ייק כהן תוקף את מנהלת הליגה" או "סקוטי ווילבקין תוקף" או "מכבי תוקפת את מנהלת הליגה". אומרים ששחקני מכבי בוכים או מייללים. אם ככה אתם רוצים לתאר את זה, זה תלוי בכם, אבל פשוט ביקשנו הנחיות בטיחות. אם אתם רוצים לקרוא לזה פשע, בבקשה, אבל התקנות שאנחנו רוצים הן עבור כל הליגה. בכך שאנחנו עושים את זה, אנחנו לא תוקפים אף אחד. לא תקפנו אף קבוצה, לא תקפנו אף שחקן באופן אישי. פשוט ביקשנו יותר מידע, יותר פרוטוקולים. אם אתם רוצים לתקוף משהו, תקפו את הרעיונות שלנו ואת מה שאנחנו מציעים, אל תתקפו אותנו. יש לנו אג'נדה לחזור לשחק בדרך בטוחה, אין לנו אג'נדה להפיל את כולם. אין לנו אג'נדה לפגוע לכולם בפרנסה. אנחנו רוצים להיות הכי בטוחים שאפשר. אנחנו רוצים שכל אחד בליגה יהיה הכי בטוח שאפשר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ