מכבי תל אביב הודיעה: שמעון מזרחי עוזב את מינהלת הליגה

יו"ר מכבי תל אביב יוותר על מקומו בדירקטוריון המינהלת לאחר התקופה הסוערת שחלה בדיוני חידוש העונה. הצהובים ימנו בעל תפקיד אחר

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמעון מזרחי, העונה ביד אליהו
שמעון מזרחי, העונה ביד אליהוצילום: ניר קידר

יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי החליט לעזוב את מינהלת ליגת העל - כך הודיעה הקבוצה הבוקר (ראשון).

מזרחי שימש נציג של מכבי בדירקטוריון המינהלת במשך 18 שנה, הוביל להחלטות משמעותיות וגם נאלץ להשלים עם החלטות שלא תמך בהן. מזרחי גם היה חבר בוועדת המינהלת, ועדה מצומצמת שדנה בנושאים שעלו בישיבות הדירקטוריון והעבירה המלצות מסודרות לדירקטוריון. מזרחי החליט לעזוב כעת גם את הועדה הזו.

מזרחי בישיבת דירקטוריון המינהלת, השנהצילום: עודד קרני // מינהלת הליגה

מזרחי ספג לאחרונה ביקורות רבות על ההתנהלות שלו סביב החזרת הליגה, והעדפתה הפומבית של מכבי להשתתף ביורוליג אם זו היתה חוזרת בזמן חופף לליגה הישראלי. חברי דירקטוריון טענו לצביעות מצדו בשל העובדה שניסה להוביל מהלכים לסגירת העונה, בעוד הוא עצמו נמנע בהצבעה המכריעה. בנוסף היה כעס עליו על כך שבאותה ישיבה הוא לא העלה את האפשרות של חזרת היורוליג לפעילות, דבר שעלול היה לגרום לחפיפה בתאריכים. מספר ימים לאחר מכן הודיע מזרחי כי במקרה כזה מכבי תעדיף לשחק ביורוליג ולא בליגת העל.

זו לא הפעם הראשונה שמזרחי עוזב את המינהלת. בדצמבר 2015 הוא החליט לעזוב בעקבות שורה של החלטות שהתקבלה, שלטענתו פגעו במכבי תל אביב, אך הוא החליט לחזור בו. עתה נראה שההחלטה היא סופית. מכבי תצטרך לשלוח נציג אחר לדירקטוריון המינהלת. מזרחי בן ה-80 ימשיך לכהן כמ"מ יו"ר איגוד הכדורסל.

ממינהלת הליגה נמסר: "מינהלת הליגה רוצה להודות ליו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי על תרומתו במהלך 18 שנותיו כדירקטור במנהלת הליגה. מזרחי היה אחד ממייסדיה של המנהלת ואחד מעמודי התווך שלה. אנו רוצים להביע את הערכתנו לפועלו, נסיונו ותרומתו הגדולה לכדורסל הישראלי בכלל ולליגת העל בפרט ומאחלים לו הרבה בריאות והצלחה בהמשך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ