עזיבה אדומה: ג'ורדן המילטון עוזב את הפועל תל אביב

הפורוורד לא היה מרוצה ממעמדו בקבוצה והחליט לוותר על שארית שכרו ולעזוב. אלישי כדיר ימשיך בבני הרצליה. נשים: הפועל קרן גלבוע מהלאומית החליטה לוותר על העלייה לליגת העל. "רוצים לעשות זאת דרך הפארקט", כתבו

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ורדן המילטון. עוזב את הפועל תל אביב
ג'ורדן המילטון. עוזב את הפועל תל אביבצילום: שרון בוקוב

ג'ורדן המילטון עזב את הפועל תל אביב. הפורוורד שחזר לחלק האחרון של העונה לא היה מרוצה ממעמדו בקבוצה. ביום ששי שעברה שיחק 18 דקות בהפסד לגלבוע/גליל כשהוא חולה, ולא קלע אף נקודה. בניצחון בבאר שבע ביום ראשון קיבל שש דקות בלבד וקלע 2 נקודות. המילטון גם נקנס לפני מספר שבועות ב-30 אלף שקל על הפרת הנחיית הבידוד. כעת הוא הודיע לראשי הקבוצה כי הוא מוותר על שכרו עד סוף העונה. ההנהלה קיבלה את ההחלטה שלו והקבוצה תשחק עד סוף העונה עם שלושה זרים.

אלישי כדיר ימשיך בבני הרצליה

אלישי כדיר. חוזר לליגת העלצילום: ניר קידר

אחרי הפסקה של חצי שנה אלישי כדיר יחזור בעונה הבאה לליגת העל. כדיר בן ה-32 החל את העונה הזו בהפועל תל אביב אולם הועבר בחודש פברואר לבני הרצליה לטובת דניאל קופרברג. כדיר הספיק לשחק שני משחקים בהרצליה בליגה הלאומית (11.5 נקודות, 7.5 ריבאונדים ו-5 אסיסטים) בטרם זו הופסקה. כעת ממשיך כדיר עם הרצליה לליגת העל.

"יש לי היכרות רבת שנים עם אלישי שאימנתי אותו גם בעבר (הפועל ירושלים, א.ל.)", אמר מאמן הקבוצה שרון דרוקר, "התרשמתי שהוא מגיע לקראת העונה הזאת עם הרבה מוטיבציה ורצון, הוא חלק חשוב מהסגל שלנו, ולצד היכולות על המגרש, הוא מביא איתו מנהיגות וניסיון שיעזרו לנו".

"בשבועיים שהספקתי לשחק בהרצליה העונה מאוד נהניתי והספקתי להתחבר למועדון", אמר כדיר, "אני שמח ומתרגש להמשיך לעונה נוספת ואעשה הכל כדי לסייע להצלחת הקבוצה".

נשים: העולה מהלאומית החליטה לוותר על ליגת העל

הפועל קרן גלבוע החליטה שלא לממש את עלייתה לליגת העל לנשים ולהישאר בליגה הלאומית. גלבוע דורגה, בעת שהעונה בלאומית הופסקה, במקום הראשון במאזן 1:18. איגוד הכדורסל החליט לקבוע את העולות לפי הדרוג בעונה הרגילה, זאת בניגוד לתוכנית המקורית בה אמורות היו להתקיים סדרות פלייאוף. אולם גלבוע נפרדה ממי שעמדה בראשה בשנתיים האחרונות, נטע אבוגוב, ולא הצליחה להעמיד תקציב הולם.

"הפועל קרן גלבוע משמשת כקבוצה הבוגרת שלנו במחלקת הבנות", נכתב בהודעה הרשמית של המועדון על הוויתור, "מועצה אזורית הגלבוע הינה הרשות היחידה בארץ להחזיק, דרך גיוס ספונסרים, קבוצה כדורסל בוגרת בליגת העל, קבוצה בוגרת בליגה לאומית נשים, וקבוצת בת בליגה הארצית (גלבוע/גליל). אמונתנו היא שהקבוצה צריכה לשחק בליגת-העל לאחר שעלתה בזכות ודרך המגרש. זוהי תפיסת העולם הרואה בספורט, כערך חברתי, חינוכי וקהילתי. זה לא רק הישגיות ותחרותיות, זה קודם כל חינוך והנחלת ערכים, כי רק כך משיגים מצוינות. לאחר חשיבה מרובה ומעמיקה בחרנו להמשיך עונה נוספת בלאומית, ולחגוג עליה לליגת העל רק על הפארקט עצמו. בכך נמשיך להעניק לבוגרות המועדון (ולשחקניות נוספות המזוהות עם גלבוע/מעיינות) את המסגרת הטובה ביותר שאפשר להעניק לבוגרות בארץ". בחודש מארס עם סגירת העונה בליגת העל החליטה המינהלת לבטל את ירידתה של הפועל פתח תקוה ולהעלות קבוצה אחת לליגת העל, כך שהליגה תמנה 11 קבוצות. כעת יישארו בליגה 10 הקבוצות ששיחקו בה בעונה הקודמת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ