פנרבחצ'ה: דלתות המועדון סגורות בפני אנשים כמו אנס קאנטר

שחקן בוסטון סלטיקס, שאינו יכול לחזור לטורקיה עקב ביקורת על ארדואן, אמר כי במידה שיתאפשר לו לשוב למדינתו ישמח לשחק בפנרבחצ'ה. "לא נאפשר לאדם ששמו נקשר לצד ארגוני טרור לשחק במועדון", הגיבו במועדון

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קאנטר. לא רצוי במועדון בו שיחק
קאנטר. לא רצוי במועדון בו שיחקצילום: Nick Wass / AP

פנרבחצ'ה פרסמה הערב (ראשון) הודעה רשמית נגד האפשרות כי אנס קאנטר יחזור אי פעם לשחק במועדון. הודעתה הגיעה לאחר ששחקנה הטורקי של בוסטון סלטיקס אמר, כי במידה שיוכל לחזור לטורקיה, ירצה לחזור למועדון בו שיחק בעונת 2008/9.

"האדם העונה לשם אנס קאנטר שיתף בחשבונותיו ברשתות החברתיות, בהתחלה ב-1 ביוני ובפעם השנייה היום, משפטים דומים", נכתב בהודעת המועדון שעלתה בכל החשבונות ברשתות החברתיות של פנרבחצ'ה ובאתר הרשמי, בטורקית ובאנגלית, "נבקש ליידע את הציבור על העניין אותו העלה פעמיים בזמן קצר, נושא שמדאיג את המועדון ונבקש להבהירו. למועדון שלנו אין כל קשר עם האיש בהווה, ולא יהיה גם בעתיד. האיש ששמו נקשר לצד ארגוני טרור ושהתנהגותו ידועה היטב בציבור החל מהרגע שעזב את המועדון. לכן, נבקש להצהיר בזאת שדלתות המועדון סגורות לנצח לאנשים כמותו, ויישארו כך".

מאבקו של קאנטר בן ה-28 בשלטונו של רג'פ טייפ ארדואן הפך אותו לאויב בטורקיה. משפחתו סובלת מהתנכלויות ואביו נכלא בשל קשריו עמו. בעקבות הפעולה של פנרבחצ'ה, קראו לא מעט מגיבים בטורקיה לגלאטסראיי לנהוג באופן דומה כלפי סמל המועדון, האקן שוקור, שהיגר לארצות הברית בעקבות ביקורת שמתח על ארדואן.