אריה ליבנת
אריה ליבנת

סקוטי ווילבקין ייעדר מהמשחק המכריע של מכבי תל אביב מול הפועל תל אביב בסדרת רבע הגמר הערב (חמישי, 21:15), לאחר שאיגוד הכדורסל קבע לו עונש הרחקה ממשחק אחד בפועל. כמו כן, כוכב הקבוצה ספג קנס על סך 40 אלף שקל בפועל וקנס נוסף על תנאי על סך 50 אלף שקל.

ווילבקין עמד לדין משמעתי לאחר שהתפרץ לעבר השופט ניר מאריסון במהלך הרבע השלישי במשחק ההפסד 82:72 להפועל תל אביב בדרבי ביום שלישי, בו קבעו האדומים שוויון 1:1 בסדרה. ווילבקין הורחק מהמשחק בשל אותה התפרצות והועמד לדין כשלחובתו עומד עונש על תנאי בשל התנהגות בלתי הולמת קודמת (זריקת הבקבוק על אוהדי מכבי ראשון לציון בתחילת החודש).

"אנחנו מאוכזבים מהחלטת בית הדין, וזאת בלשון המעטה", נמסר ממכבי תל אביב, "נאמר במהלך הדיון בבירור על ידי התביעה עצמה שהרחקה מהמשחק הערב, כשאנחנו כמה שעות בלבד מפתיחת ההתמודדות, תהווה "טעם לפגם". שהרחקה הערב היא כלקיחת "צד במשחק". איך לאחר כל הטיעונים האלה השחקן הורחק?".

בשעה 18:20 הגישו הצהובים עתירה דחופה לעיכוב ביצוע גזר הדין, ואיגוד הכדורסל הודיע כי הערעור יישמע ב-19:30 - פחות משעתיים לפני המשחק. בעתירה שהגישה מכבי העלתה שלוש טענות: העובדה שמדובר במשחק מכריע, הקושי הטכני לא לאפשר לשחקן שנרשם למשחק לשחק וההסכמה של תובע האיגוד לאפשר דחיית ביצוע העונש. בסופו של הדיון ההחלטה נותרה בעינה. 

התקרית בה הואשם ווילבקין אירעה בתחילת הרבע השלישי של המשחק בדרייב-אין. ווילבקין מחה על כך שלא נשרקה לזכותו עבירה, הגיב בחריפות כלפי מאירסון וספג עבירה בלתי ספורטיבית ועבירה טכנית בזו אחר זו. לטענת השופט, אם לא היה זז - השחקן עלול היה לפגוע בו. 

זמן קצר אחר כך מכבי איבדה גם את יובל זוסמן, שיחמיץ גם הוא את המשחק הערב לאחר שהתברר כי הוא סובל מקרע בשריר הירך האחורי. מלבדם, מכבי תחסר גם את ג'ון דיברתולומאו ואלייז'ה בראיינט הפצועים. קווינסי אייסי, שנעדר גם הוא עד כה, נמצא בספק למשחק המכריע.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ