העסקה שמפתיעה את אירופה: כך פספסה ריאל מדריד את ז'יז'יץ' למכבי תל אביב

על פי הדיווחים, הסנטר הקרואטי בן ה-23 כבר סיכם במדי ריאל עוד ביוני, אך התמהמהות מצדה ואסרטיביות מצד האלופה הישראלית, קירבו אותה לעסקה שיכולה להיחתם בימים הקרובים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'יז'יץ'. לא רוצה להמתין
ז'יז'יץ'. לא רוצה להמתיןצילום: Erik Drost

לפי דיווחים רבים, מכבי תל אביב קרובה להגיע לחתימה עם אנטה ז'יז'יץ'. כאשר לפי חלקם, ההסכם בין הצדדים עשוי להיחתם בקרוב. העסקה המתגבשת עוררה הדים ברחבי זירת הכדורסל האירופי, וגם היריבה שהתחרתה עם מכבי תל אביב על השחקן - ריאל מדריד - הופתעה מההתפתחויות.

על פי הדיווח באתרים השונים, ביניהם Eurohoops, מי שסייע לצהובים בעקיפין, הוא רכז ריאל מדריד פאקונדו קמפאצו, שמתעקש לצאת ל-NBA. על פי הדיווחים ריאל, שכבר רכשה מוולנסיה את הפורוורד הספרדי אלברטו אבאלדה תמורת 1.5 מיליון יורו, לא רצתה להשקיע סכומים גבוהים נוספים לפני שהיא יודעת בוודאות כי תוכל לקבל תמורה גבוהה מהעברתו של קמפאצו ל-NBA, ולכן ביקשה מז'יז'יץ' להמתין. 

מכבי תל אביב ניצלה את השיהוי בחתימה והחלה להפעיל מכבש לחצים על הסנטר בן ה-23, שעל פי הדיווחים השונים, קרוב יותר לחתימה אצל האלופה הישראלית על אף שהציעה לו חוזה נמוך יותר. ז'יז'יץ' שיחק 113 משחקי במדי הקאבס, קלע 6 נקודות ואסף 3.9 ריב' למשחק. הוא נחשב לריבאונדר טוב, פיזי ובעל פוטנציאל שיפור נוסף. במידה שלא יחתום במדי ריאל, היא תשאר רק עם אדי טבארס בעמדת הסנטר.