ההסתדרות וארגון השחקנים פנו לצה"ל: גייסו את המתאזרחים לשירות צבאי

לאחר שבית הדין של איגוד הכדורסל החליט להחיל את חוק המתאזרחים בצורה מוגבלת, נוקטים בארגון השחקנים בצעד חדש במאבק ופנו לראש אכ"א בדרישה לגייסם. "הם ניצלו את מעמדם כעולים חדשים תוך שהם מתחמקים משירות", נכתב בפנייה ששלח הארגון

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמארה סטודמאייר וסנדי כהן. בקרוב בטירונות?
אריה ליבנת
אריה ליבנת

ההסתדרות וארגון השחקנים פנו הבוקר (חמישי) לצה"ל בדרישה לגייס את המתאזרחים המשחקים בישראל. "מדובר בתופעה קשה ובלתי שיוויונית, אפלייה וחמורה של מתאזרחים אלו על פני אזרחי ישראל", נכתב במסמך עליו חתום ניר אלון.

הפנייה של הארגון מגיעה בעקבות החלטת בית הדין של איגוד הכדורסל בתחילת החודש להחיל כעת את חוק המתאזרחים - שנקבע לפני שנה בהסכם בין ארגון שחקני הכדורסל למינהלת הליגה - רק על מתאזרחים חדשים. כתוצאה מכך החליט ארגון השחקנים להמשיך את המאבק במתאזרחים בדרכים אחרות. 

"בשמונה השנים האחרונות עברו בישראל 150-100 מתאזרחים שהגיעו ועזבו, ניצלו את מעמדם כעולים חדשים תוך שהם מתחמקים משירות צבאי", נכתב בפנייה, "אותם שחקנים זוכים להטבות מס מפליגות, משלמים מס מופחת עד לכדי שיעור של אפס אחוז ואינם משרתים בצה"ל או שותפים כמו יתר אזרחי המדינה לחובות החלים על אזרחים". אלון ביקש מאלמוז להיפגש איתו בדחיפות וכן לבדוק כמה מתוך 150 המתאזרחים פעלו לפי הוראות החוק.

יצויין כי כאשר העניק שר הפנים אזרחות ישראלית לסנדי כהן, שחקן מכבי תל אביב, ציין דרעי בהודעתו לתקשורת כי השחקן "הביע את רצונו לשרת בצה"ל". אך בריאיון ל"ספורט הארץ", לאחר הזכייה באליפות, התייחס לכך כהן ואמר "לא שמעתי על זה, אני לא מאמין בזה". כהן לא לבד, מאז סילבן לנסדברג ששירת בצבא לפני שבע שנים, אף אחד מהמתאזרחים לא קיבל צו גיוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ