הפועל חיפה עלתה לליגת העל? תלוי את מי שואלים

על אף החלטת איגוד הכדורסל כי הפועל חיפה תעלה לליגה הבכירה, מינהלת הליגה לא מאפשרת זאת בשל מחלוקת בלתי קשורה בין שני הגופים. האיגוד: "בניגוד גמור לסיכומים". נקבע לוח המשחקים לגביע ווינר

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניב ברקוביץ', בעונה שעברה
אריה ליבנת
אריה ליבנת

באמצע חודש מארס החליט איגוד הכדורסל להפסיק את פעילות הליגה הלאומית כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה. בנוסף, הוא קבע  שתי הראשונות, בני הרצליה והפועל חיפה, כעולות לליגת העל. מינהלת הליגה קיבלה את הרצליה, אבל התעלמה מהפועל חיפה - על אף שזו כבר התחילה לבנות סגל לליגת העל, כולל החתמה של ארבעה זרים.

בחודשים האחרונים הגיעו חברי הוועדה בעזרתם של ראשי האיגוד והמינהלת להסכם ארוך טווח שקבע, בין היתר כי בעונה הזו יהיו 13 קבוצות בליגת העל, כולל הפועל חיפה. אולם, מחלוקת אחרת שנוצרה בין האיגוד למינהלת - בנוגע לכמות מקומות הישיבה המינימלית לאולמות ליגת העל - הובילה לכך שהמינהלת לא מאפשרת כרגע את עלייתה על הפועל חיפה. לעולה החדשה, אגב, יש 5,000 מקומות ישיבה ברוממה (בניגוד לאילת, נס ציונה והרצליה).

בהודעה נזעמת שהוציא האיגוד לתקשורת היום (שלישי) נכתב: "למרות החלטה חוזרת ונשנית של הנהלת איגוד הכדורסל, הודיע יו"ר המינהלת שמואל פרנקל לאיגוד הכדורסל, כי בעונה הבאה ישחקו בליגת העל 12 קבוצות בלבד (עולה אחת בלבד). ההחלטה הגיעה בניגוד גמור לסיכומים שהיו בין הצוותים משני הצדדים וכל כולה באה כדי לפגוע בקבוצות הליגה הלאומית".

במינהלת הליגה טוענים כי ההסכם שנחתם בין הצדדים שונה באופן שאינו מאפשר לה לאשר אותו. לצערנו מספר אנשים באיגוד הכדורסל התערבו בהסכם ואתמול נשלח אלינו נוסח חדש, שאינו תואם את הסיכום הקודם, כשלמעשה האיגוד חזר בו מרוב ההסכמות", נכתב בהודעה, "ברצוננו להדגיש כי מינהלת הליגה, במסגרת ההסכם, קיבלה במלואה את הצעת האיגוד לגבי עולות יורדות, כשכבר השנה היו אמורות לעלות 2 קבוצות ולרדת קבוצה אחת - אך גם הצעה זו של האיגוד, שהתקבלה על ידינו, שונתה ברגע האחרון. אנו קוראים להנהלת איגוד הכדורסל להתעשת ולחתום על ההסכם שהצדדים סיכמו עליו".

בעקבות התסבוכת, הפועל חיפה גם לא תשתתף בטורניר גביע ווינר. טורניר פתיחת העונה ישתרע הפעם על פני 21 ימים. בימים שלישי ורביעי ה-22 וב-23 בספטמבר יתקיימו משחקי שמינית הגמר: מכבי חיפה - עירוני נהריה, עירוני נס ציונה - הפועל אילת, גלבוע/גליל - בני הרצליה, הפועל תל אביב - הפועל באר שבע. 

ביום חמישי ה-24 בספטמבר יתקיים החלק הראשון של רבע הגמר: מכבי ראשון לציון מול המנצחת בין חיפה לנהריה, הפועל ירושלים מול המנצחת בין נס ציונה לאילת. במוצאי שבת ה-26 בספטמבר הפועל חולון תתמודד מול המנצחת בין גלבוע להרצליה, מכבי תל אביב מול המנצחת בין הפועל תל אביב לבאר שבע. 

חצאי הגמר יהיו בחול המועד הסוכות, ה-4 וה-5 באוקטובר. חצאי הגמר צפויים להפגיש את מכבי ת"א עם מכבי ראשון לציון, ירושלים מול חולון או גלבוע או הרצליה. אם ירושלים תשתתף בחצי הגמר, משחקה יידחה ל-8 באוקטובר. משחק הגמר יהיה ביום ראשון ה-11 באוקטובר. המנהלת טרם קבעה את מיקום המשחקים. בשנים קודמות בשמינית הגמר הקבוצה שסיימה במיקום גבוה יותר אשתקד היתה המארחת, ואילו רבעי הגמר, חצי הגמר והגמר היו במקום אחד או שניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ