ספורט הארץ

איגוד הכדורסל ומינהלת ליגת העל הודיעו היום (רביעי) כי סיכמו על מספר העולות והיורדות בשלוש העונות הבאות, ולפיכך הפועל חיפה תשחק בליגת העל בעונה הקרובה.

"לאחר פגישה ארוכה אמש בה נכחו נציגי איגוד הכדורסל, יו"ר הוועדה המקצועית עמוס פרישמן ועודד נחמן, יחד עם יו"ר המינהלת שמואל פרנקל ויו"ר הפועל תל אביב רמי כהן", נכתב בהודעת האיגוד, "הגיעו הצדדים לסיכום על נספח שיצטרף להסכם המקורי בין המינהלת לאיגוד שנחתם ב-2002".

במסגרת ההבנות סוכם כי בשלוש העונות הבאות, כולל זו הנוכחית, יעלו שתי קבוצות מהלאומית בכל עונה לליגת העל, כאשר מספר היורדות בעונות אלה ייקבע על ידי המינהלת בהודעה מראש ובזמן סביר לאיגוד הכדורסל. במידה שבשלוש העונות הבאות אחת מקבוצות הליגה הלאומית שיעפילו לליגת העל לא תממש את עלייתה, אזי החל מאותה עונה והלאה יהיו בליגה 12 קבוצות כאשר תעלה ותרד קבוצה אחת בלבד. 

עוד סוכם כי הוועדה המקצועית תדון בשינוי שיטת גביע המדינה וכן כי על ועדת המשמעת או בית הדין של איגוד הכדורסל - לדון בתוך 48 שעות בכל הפרת משמעת בליגת העל בכדורסל.

יו"ר המינהלת שמואל פרנקל היה מרוצה מההסכם החדש: "אני שמח מאוד שלאחר שנים ארוכות הצלחנו להגיע עם האיגוד להסכם חדש אליו אני מייחל מיום היכנסי לתפקיד. אני מקווה שכעת ניתן להתחיל דף חדש עם האיגוד ונשמח לשתף פעולה עם אנשי האיגוד בכל נושא למען קידום הכדורסל הישראלי והשחקן הישראלי. אני מודה לכל יושבי הראש ונציגי המנהלת והאיגוד שהיו מעורבים במשא ומתן והשקיעו בו שעות ארוכות מזמנם, אני מברך את הפועל חיפה, קבוצה עם מסורת אדירה, על עלייתה לליגת העל ומאחל לה בהצלחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ