במינהלת מתכוננים לסגר: גביע ווינר יידחה, אך הקבוצות יוכלו לשחק באירופה

מינהלת ליגת העל בכדורסל נערכת לאפשרות שהממשלה תטיל סגר. גביע ווינר לא יבוטל בשל התחייבות של המינהלת לטוטו, אך קבוצות שמשתתפות במפעלים אירופיים יוכלו לטוס למשחקים בחו"ל

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סקוטי ווילבקין. מכבי תל אביב תוכל לשחק ביורוליג
אריה ליבנת
אריה ליבנת

פתיחתו של טורניר גביע ווינר, שמתוכננת ל-22 בספטמבר, תדחה ולא תבוטל אם ממשלת ישראל תחליט להטיל סגר כללי החל מראש השנה, כך על פי כוונת מינהלת הליגה.

הסיבה המרכזית לכך היא שהמינהלת התחייבה בפני הטוטו ווינר לקיים את טורניר פתיחת העונה. אם הסגר יסתיים לפני פתיחת הליגה, שמתוכננת ל-17 באוקטובר, הוא עשוי להתקיים במתכונת מזורזת. לא מן הנמנע כי הפועל תל אביב, שהוצאה מהטורניר עקב מוקדמות ליגת האלופות, תוכל ליטול בו חלק ואז גם שיטת המשחקים תשתנה. 

מכל מקום, גם אם גביע ווינר יתקיים כסדרו, הוא ייערך ללא קהל. עקב העלייה התלולה בתחלואה, משרד הבריאות נוטה לדחות את בקשתו של יו"ר המינהלת שמואל פרנקל לאפשר הכנסת קהל.

על פי גורם ממשלתי שמעורב בנושא, הסגר הכללי לא ימנע בשלב זה מקבוצות ישראליות לטוס כדי להשתתף במפעלים האירופיים הצפויים: הפועל תל אביב תשתתף בטורניר מוקדמות ליגת האלופות בניקוסיה, הפועל ירושלים תשתתף בפיינל 8 באתונה, מכבי ראשון לציון תוכל לפתוח את עונת היורוקאפ ומכבי תל אביב תוכל לפתוח את עונת היורוליג. כל אלו בכפוף למצב התחלואה המשתנה ולמדיניות הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ