הפועל תל אביב נערכת להמשך הליגה, אבל ים מדר חושב בעיקר על הדראפט

קפטן הפועל תל אביב ייעדר ממשחק הקבוצה בליגה הבלקנית מול הפועל חיפה. מדר מצפה מהפועל שתשחרר אותו למבחנים בארצות הברית, אם יזומן אליהם אולם בקבוצה מסתייגים: "לא יכול להיות שייעדר מארבעה משחקים"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ים מדר. חוזר להתאמן עם הפועל תל אביב
אריה ליבנת
אריה ליבנת

הפועל תל אביב תקיים הערב (20:30) את משחקה הביתי הראשון העונה, מול הפועל חיפה בליגה הבלקנית ללא הקפטן שלה ים מדר. מדר נעדר השבוע מאימוני הקבוצה לצורך ה-NBA COMBINE - פעילויות של כדורסל כמו 100 זריקות לשלוש, זריקות מחצי מרחק, ניתורים לסל וכן בדיקות פיזיות כמו מדידת גובה, מדידת מוטות זרועות, מדידת גודל כף יד ובדיקות דם שנצרך לעשות כל שחקן שמועמד להיבחר בדראפט של ה-NBA.

בשל וירוס הקורונה, איפשרה ה-NBA לשחקנים לבצע את ה-NBA COMBINE בעצמם ולשלוח את התוצאות הרפואיות וכן וידיאו עם כל פעילויות הכדורסל לסקאוטים של הקבוצות. מדר יחזור להתאמן עם הפועל אחרי המשחק בבלקנית, אולם הוא מצפה שהקבוצה תאפשר לו לצאת לאימוני מבחן בארצות הברית אם קבוצות יזמנו אותו.

בסביבתו של השחקן נאמר כי הוא קיבל לפני שלושה חודשים אישור לצאת לארצות הברית לכל מבחן שיקבל. מדר ממשיך להיות בקשר עם קבוצות ה-NBA. עד כה הוא עשה כבר 15 ראיונות בני שעה וחצי עם בכירים בקבוצות, לרבות הג'נרל מנג'רים שלהן. רק ביומיים האחרונים התקיימו שניים כאלו, עם יוטה ג'אז וברוקלין נטס. מדר יצטרך לקבל החלטה עד ה-8 בנובמבר אם הוא נשאר ברשימה של הדראפט הנוכחי או מסיר את שמו ויוצא לדראפט בשנה הבאה.

"אם ים יקבל זימון לטרייאאוט לשלושה ימים נשחרר אותו, לשבוע זה כבר יהיה בעייתי", אמר בתגובה רמי כהן, יו"ר המועדון, "הליגה עומדת להיות משוחקת בשני משחקים בשבוע. הוא שחקן של הקבוצה ולא יכול להיות שייעדר מארבעה משחקים. המטרה היא לתמרן בין העניינים שלו עם ה-NBA לבין הפעילות שלנו. עד היום עשינו את זה בצורה יפה. אני לא חושב שיש קבוצה שהיתה משחררת שחקן מאימוני תחילת עונה באוגוסט ומשבוע של אימונים ומשחק לצורך הקומביין. יש עוד שבועיים-שלושה ונצטרך למצוא את הפתרון הנכון לשני הצדדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ