בית הדין דחה את בקשותיהן של באר שבע ומכבי חיפה להקלות בנושא מתאזרחים

הפועל באר שבע עתרה בבקשה שתוכל להחשיב לפחות אחד משני המתאזרחים שלה כישראלי, בעוד מכבי חיפה טענה כי הקפאת ההחלטה החדשה חלה גם על שחקנים שהצטרפו העונה - שתי העתירות נדחו

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייזנהרט. הוותק לא סייע לו
אריה ליבנת
אריה ליבנת

בית הדין העליון של איגוד הכדורסל דחה היום (ראשון) את עתירתה של הפועל באר שבע לשנות את מעמדם של בן אייזנהארט וקלארק רוזנברג ממתאזרחים לישראלים לכל דבר.

על פי ההסכם שנקבע בין מינהלת ליגת העל לארגון השחקנים, החל מהעונה כל קבוצה חייבת לרשום בטופס המשחק כמות זהה של שחקנים שגדלו בקבוצות נוער בישראל לזו של זרים. הסגל של באר שבע כולל ארבעה זרים וחמישה מתאזרחים. לפי החוק החדש, היא חייבת להשאיר בכל משחק מתאזרח אחד מחוץ לסגל ולרשום במקומו שחקן מקומי. בעתירה טענה באר שבע כי אייזנהארט משחק בקבוצה כבר חמש שנים, רוזנברג נמנה על 17 מתאזרחים שביקשו לבטל את ההסכם בין המינהלת לארגון השחקנים והתקבלה החלטת ביניים שמקפיאה אותו ולכן יש להחשיב השנים כישראלים. אולם בית הדין קיבל את טענת המשיבות, לפיה הפיכתם של מתאזרחים כמו אייזנהארט ורוזנברג לישראלים, יפגע בדקות המשחק של שחקנים יוצאי מחלקות נוער.

בית הדין העליון של האיגוד דחה גם את העתירה של מכבי חיפה לרשום את ג'ורדן כהן כמתאזרח. ב-5 באוגוסט קבע בית הדין כהחלטת ביניים על הקפאה של ההסכם בין ארגון השחקנים למנהלת עד להכרעה בענין. כמו כן קבע בית הדין כי כל השחקנים שקיבלו אזרחות ישראלית עד ה-31 ביולי ייחשבו לישראלים. כהן חתם בקבוצה כחודש לאחר מכן, ב-27 באוגוסט. ב-6 בספטמבר הודיעה המנהלת למכבי חיפה כי עליה לשלם קנס על שיתוף שלו. חיפה טענה בעתירתה כי כהן נמצא במעמד דומה ל-17 המתאזרחים שערערו על ההסכם ולכן ההחלטה של בית הדין אמור לחול גם עליו. אולם בית הדין קבע כי השחקנים עליהם חל ההסכם הכוונה לאלו שהיו רשומים באותו זמן באיגוד הכדורסל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ