השחקניות הכריזו סכסוך עבודה: "פוגעים בנו ישירות"

במידה שהקבוצות והאיגוד לא ייכנסו עמן למו"מ בנוגע להסכם קיבוצי, יפתחו השחקניות בשביתה בעוד שבועיים ולא יופיעו לפתיחת הליגה ב-17 באוקטובר

אריה ליבנת ואלי שווידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת ואלי שווידלר

ארגון הכדורסלניות הכריז על סכסוך עבודה מול מועדוני ליגת העל לנשים ואיגוד הכדורסל. במידה שהקבוצות והאיגוד לא ייכנסו עמן למו"מ בנוגע להסכם קיבוצי, יפתחו השחקניות בשביתה בעוד שבועיים ולא יופיעו לפתיחת הליגה ב-17 באוקטובר.

בנוסף לדיונים בנוגע למכסת הזרות, כוללת רשימת הדרישות של השחקניות קביעת שכר מינימום ותשלומי פנסיה מלאה מהיום הראשון וקרן השתלמות. הן אף דורשות לדאוג לרווחה, לקידום ולכושר של השחקנית הישראלית. "הם מקבלים החלטות חד צדדיות שפוגעות ישירות בשחקנית הישראלית, ולא נוכל להסכים להן", האשימה ליעד סואץ, מראשי ארגון השחקניות, "אם לא תהיה ברירה, נשבית את הליגה. ככה אי אפשר להמשיך".

צילום: ניר קידר

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה: "צר לנו ששוב השחקניות נגררו למהלך לא ענייני. לאחר התייעצות עם קבוצות ליגת העל לנשים יוחלט באיגוד באילו צעדים יש לנקוט". בפגישה שהתקיימה לפני כחודשיים הוחלט כי במקרה של סכסוך עבודה, יכריזו הקבוצות על השבתת מגן שמשמעותה אי פתיחת העונה, כדי למנוע מצב שיצטרכו לשלם לשחקניות מבלי שהן ישחקו. עתה צריכות הקבוצות להחליט אם להמשיך להביא לארץ את הזרות שהחתימו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ