הסיפור שאינו נגמר: הנשים עדיין לא מסכימות

השחקניות דורשות להכניס להסכם החדש סעיף אי הגבלת גיל במסגרת החוק הרוסי והתחייבות להיעדר תביעות. חידוש הליגה מחר מוטל בספק

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

רק לפני ארבעה ימים הסכימו שני הצדדים המסוכסכים - איגוד הכדורסל ומינהלת הליגה לנשים בצד אחד, ארגון השחקניות בצד השני - למתווה לפיו בעונה הנוכחית ישחקו ארבע זרות, ואילו בשלוש העונות הבאות יהיה חוק רוסי. האיגוד והמינהלת חתמו על ההסכם ביום רביעי, בעוד שארגון השחקניות טרם חתם. השחקניות עדיין לא מתאמנות וכרגע קיים ספק גדול אם ישחקו מחר.

פגישה שהתקיימה אמש במלון דן אכדיה בהרצליה בהשתתפות ראש מינהל הספורט אורי שפר, היועץ המשפטי של האיגוד עו"ד רונן ויינברג, יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון והשחקניות מיכל אפשטיין וגת מגידו, לא הניבה דבר עד לשעת סגירת הגיליון. השחקניות דורשות להכניס למתווה הנוכחי שני סעיפים - אי הגבלת גיל במסגרת החוק הרוסי, מחשש שהמינהלת תחליט כי אחת הישראליות תהיה מתחת לגיל 20, והתחייבות מצד הקבוצות כי לא יתבעו את השחקניות ששבתו בחודש האחרון. כמו כן, הן דורשות כי המתווה יוגדר כהסכם ולא כמזכר הבנות. עו"ד ויינברג קיבל הוראה מהנהלת האיגוד להיצמד למתווה המקורי, ולכן המשא ומתן תקוע.

האיגוד הודיע בחמישי לקבוצות כי ביום שני יתקיים המחזור השלישי בליגה כפי שנקבע מראש, גם במידה ששביתת השחקניות תימשך. "אני לא מבינה למה לא חותמים על המתווה המקורי", אמרה אתמול יו"ר מכבי רמת חן אורה גלזר, "בישיבת המינהלת החלטנו שהקבוצות יספקו מסמך לכל שחקנית לפיו לא תהיה נגדה תביעה על נזקים. אנחנו לא מוכנים לשמוע את המלה הסכם, כי הסכם פירושו הסכם קיבוצי. לפי הסיכום המקורי יש שתי ישראליות על הפארקט. לא דיברנו על גיל, גובה וצבע. זו ליגה תחרותית, ישימו את הישראליות הכי טובות".

ישיבת השחקניות השובתות בשבוע שעבר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ