ליגת הנשים תחודש הערב, הישראליות בספק

ליגת העל תחודש הערב, כשבמהלך היום ינסו המינהלת והשחקניות לגשר על הפערים כדי שגם הישראליות ישחקו. מאמן רמלה עדן ענבר יוצא נגד שיתוף נערות: "לא מכובד"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

שמונה ימים אחרי ההודעה על ביטול העונה, תחזור הערב ליגת העל לנשים לפעילות. מה שעדיין לא ברור זה מי ייטול חלק במשחקים. האם הקבוצות יופיעו כמו במחזור הראשון לפני שבועיים עם זרות, מתאזרחות שלא שובתות, שחקניות מליגות נמוכות ונערות, או שהישראליות יבטלו את השביתה ויחזרו לפעילות.

תהיה או לא תהיה שביתה?

אתמול התקיימה פגישה בנוכחות שרת הספורט, לימור לבנת, שהבהירה לאיגוד הכדורסל כי עליו למנוע אפשרות שבמסגרת החוק הרוסי שיוחל בשלוש העונות הבאות, תהיה הגבלת גיל על אחת הישראליות. מנגד הורתה השרה לארגון השחקניות לוותר על הדרישה לתחום את המתווה של ראש מינהל הספורט, ד"ר אורי שפר, בהסכם, ולהסתפק בנייר הבנות שיהיה קביל בבית משפט. הצדדים ינסו לגשר היום על הפערים כדי לחזור לליגה רגילה.

כאמור, גם אם הישראליות לא ישחקו, הליגה תימשך כסדרה. יו"ר המינהלת, גדעון בריקמן, מסביר: "אנחנו משדרים עסקים כרגיל, ממשיכים את הליגה לפי לוח המשחקים. כל קבוצה תשחק עם הסגל שעומד לרשותה. לפני שבוע החלטנו מה שהחלטנו, אבל מאז ישבנו עם השחקניות, סיכמנו על מה שסיכמנו ועכשיו הליגה תשוחק במתכונת הרגילה. אני בטוח שתהיה ליגה מצוינת ותחרותית".

אליצור רמלה בבעיה. שמונה מ-12 השחקניות בסגל שובתות ולקבוצה אין מחלקת נערות, כך שהיא נותרה עם ארבע זרות. לפי התקנון, קבוצה לא יכולה לעלות למשחק עם ארבע שחקניות. לפני שבועיים לא הופיעה רמלה למשחק מול הפועל פ"ת, ואם הדבר יחזור על עצמו, לפי התקנון היא תפורק. יו"ר הקבוצה, שמוליק לבקוביץ', פנה לאיגוד בבקשה לרשום את שתי הבוסמניות, שמשחקות רק ביורוקאפ.

מאמן רמלה, עדן ענבר, אמר אתמול: "לנו יש את האינטרס הכי גדול לשחק, כי יש לנו משחק חשוב ביום חמישי בצרפת נגד מונדוויל. אם יאשרו לנו לשחק עם ארבע זרות או שש זרות, נשחק".

בנוסף, תקף ענבר את החלטת האיגוד לשחק עם נערות. "בלי לנקוט עמדה בנושא, במקום שישאלו את עצמם למה נמשכת הסאגה הזו, שלא מכבדת אף אחד, עושים דברים שלא יעלו על הדעת", קבע, "אם רוצים שתהיה ליגה מקצוענית, שלא ישחקו עם שחקניות שלא מן המניין, זה לא מכובד ולא מקצועי. דייויד סטרן לא חשב להביא שחקנים מאירופה במקום השחקנים ששובתים ב-NBA. הוא מכבד את השביתה ומנסה לפתור אותה.

"ברמה המוסרית, אי אפשר לקחת שחקניות שהן לא חלק מהקבוצה ולהכניסן כדי למלא חורים. זה לא מקצועי שמאמנים עובדים פעמיים ביום, ואומרים להם לשחק עם שחקניות שהם לא מכירים. יש למשחקים האלו ערך ספורטיבי? לפי ערכי הספורט, מי שיותר טוב, מי שבנה סגל יותר טוב ומי שעובד יותר טוב, צריך לנצח. לא מי שמגייס שחקניות כאלו או אחרות. וכשהשביתה תיגמר, במקום שמי שהכי טוב יזכה להכרה, מי שעשה הכי הרבה מניפולציות ואילתר הכי טוב, או שיש לו מחלקת נערות הכי טובה, ניצח. זה גורם לזילות של הליגה".

מחזור שלישי, 19:00

אליצור רמלה - מכבי אשדוד

בנות השרון - רמת השרון

מ.כ. הבקעה - מכבי רמת חן

הפועל ראשל"צ - אליצור חולון

הפועל פ"ת - אליצור נתניה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ